Kohut57

Všimli jste si, jak nikdo neumí zazpívat Gottovu píseň?

Nebo ano ? Viz ČT 1
Doplňuji:
Nemyslel jsem napodobit Gotta, to umí kde kdo, ale vůbec zazpívat jeho píseň ,zvládnout to pěvecky a taky projevem. Bohužel příklad, kdy Noid zpíval Mukovu píseň,bylo zrovna to největší peklo,co jsem slyšel. Přišlo mi to jako urážka, takhle něco kvalitního bezohledně zprznit,to bylo tak akorát na facku.

Nejlepší odpověď
anonym

A všimli ste si,že Gott musí mít text na míru,jinak by melodii asi neuzpíval? Vysoké tóny zásadně na „a“ v textu…po celou jeho kariéru…:D

Další odpovědi
Damiana

Viz ČT????
No v České televizi moc zpěváků nepracuje, a po Rajchertovi bych nic takového radějí už ani nežádala…:-))))
Ale konec kočkování, mluvíš nejspíš o nějakém pořadu. Tak to myslím, že se pleteš – jeden uměl.

http://www.you­tube.com/watch?v=m_Vwszr­71Zg&feature=y­outube_gdata_pla­yer

Doplňuji:
Zkoukla jsem ten pořad. Je to fakt ostuda. Kupodivu mne překvapil Dalibor Janda, který si na nic nehrál a byl dost přesvědčivý. Naštěstí Gott je hodně asertivní a milý člověk, takže to přejde, je si vědom svých kvalit. Je pravda, že nejde o to parodovat jeho projev – k čemuž se bohužel hodně interpretů uchyluje, což je nakonec vždycky jen taková spíš výsměšná varietní trapárna. Jde ale jen o to svým způsobem zvládnout(!) píseň, kterou uzpívá on úplně v klidu. A naživo se pak ukáže, že Karel Gott je pro mnohé zpěváky a „zpěváky“, kteří se zpíváním u nás kupodivu i živí, pořádně těžká kláda.
Teď mě napadl snad jen Vojta Dyk, ten je podle mne v současnosti náš jediný opravdu kvalitní mainstreamový zpěvák. A má určitě na víc.

manon

Ale jo, pár dobrých pokusů tam bylo – jen je to prostě jiné, když to nezpívá on. Náhodou jsem poslouchala jedním uchem a byli tací, co mne lehce zaujali – třeba Ewa Farna nebo Bohouš Josef.

Ar

A to jsi ještě neslyšel zpívat mě. To by bylo to poslední co by ji vlastě mohl slyšet. :)

vlk samotař

Pavel Bartoň /noc na Karlštejně-kněz/ na toho Gott neměl.

briketka10

na to jak byl mladej, tak se mi líbil Jan Bendig..
uměl zazpívat i zpěvačky a měl to vyhrát, v jeho podání Gott je úžasnej :o)

http://www.you­tube.com/watch?v=9DsVX0i­_29o&feature=re­sults_main&pla­ynext=1&list=PL3B82936B­8BB1EA7E
Doplňuji:
a zapomněli jste na Bohuše Matuše
http://www.you­tube.com/watch?v=_AV47Pj­Szyk

Elk

Myslím, že jsem mu byl hodně blízko! Mám jeho písně – hlavně starší rád a na jednésvatbě mě vyprovokovali a myslím, že to bylo dobré – tzn. za 3. Máte li zájem o ukázku, napište, pošlu vám odkaz.
ZN. pobavme se sami.

iceT

No já znám třeba jednoho,co chodí za roh na karaoke a vždy zpívá něco od K.Gotta a vždy sklidí úspěch-třeba Jako James Bond nebo Lady karneval a i jiné zazpíval (opravdu zazpíval,ne zakrákal)a musím říct,že celkem slušně.Prý byl i na konkursu Superstar,nevím co je na tom pravdy,já toho kluka neznám,ale zpívá opravdu solidně.Taky tam chodí jedna,ta si bere Bílou a taky je skvělá,byla tam holčina co si troufla na Titanic od C.Dion a to se mě stavěly chlupy i na zadku.
Nikdy nikdo nikoho nenapodobí úplně stejně,jen jsou dobří a lepší zpěváci,teď mluvím o profesionálech­.Třeba jsem nedávno slyšela Mukovu písničku,zpíval ji Noid a taky se mi to docela líbilo,ale já Noida nikdy předtím neslyšela.
Doplňuji:
Ono se przní mnoho a mnoho písní a napodobit Gotta umí kdekdo?No to si děláš p… ne?

Kohut57

Ad iceT:Nežertuji,mys­lím to vážně. Napodobit Gotta umí mnozí,zrovna před týdnem ho v Teplicích,ve­řejně,na jedné zábavě, zdařile zazpíval/napo­dobil/, asi v deseti písních místní dělník. To je přeci ale něco jiného, než na co se ptám,nerozumíme si. Namalovat repliku jakéhokoliv obrazu se také dá naučit,ale udělat ho po svém, téma,formu a třeba i lépe,než daný umělec, to je vyjímečné. Vůbec zpívat Gottovi písničky, jako přání,může, aby to nebylo trapné, jen pár lidí.

Kohut57

Myslím zpívat písně panu Gottovi k narozeninám/Got­tovy písně/.

Damiana

ad IceT: Bárta s Ráchel? Vrrrr!
Po Petrově smrti bohužel vylezla řada hyen, které by si za jeho života nedovolily pípnout ani tón z jakékoli jeho písně.

ad Bohemica: Já si osobně myslím, že Gott zazpívá všechno. Slyšela jsem ho zpívat písně, které mu na míru „ušité“ rozhodně nebyly nebo ani nebyly „jeho“, i v cizích jazycích – a rozhodně s tím neměl sebemenší problém. Dlouhé á nebo ne, bylo to perfektní.

ad Briketka10: Když jsme měli v televizi Bendika naživo, muselo se jeho vystoupení zrušit, jak zpíval falešně. Ztrhla se taková vlna diváckých protestů, že si to ani nedovedeš představit. Naštěstí každému se nelíbí.

ad Kohut57: Máš pravdu, začátek koncertu vypadal jako úvod k vyřvanému festivalu Khamoro…

ad Dr. Axl: Naprostý souhlas.

manon

Nechci porovnávat, zda by Bartoň mohl být lepší zpěvák než Gott, kdyby se víc prosadil (stejně to ani jedno není můj šálek čaje), ale asi to je velmi podobný hlas s obrovským rozsahem. To klobouk dolů.

Kohut57

Ad briketka10: Bendik ať si zpívá co chce, ale proboha né Dělovou ránu, vždyť je to děsný. Je úplně mimo.

briketka10

no jo to mu bylo 15 měl momentální nápad a mě se líbí :)
a basta fidli :)

Kohut57

Oblibu nikomu neberu,jenom jsem viděl, jak k 70. narozeninám Gottovi zpívali jeho písničky na ČT. Pro takového zpěváka je to ponížení, když začnou s gratulací tři protěžovaní cikáni a pak parta dalších tragédů ze soutěží a zpěváci třetí ligy. To se prostě nedělá.

anonym

ad Kohut, téměř identicky se shoduji s tvými replikami.
Jen malá poznámka pro briketku – to je právě ten rozdíl, že se Bendík líbí jen tobě, pokud by byl tak dobrý, tak by asi vyhrál, ne? A kromě publika tady posuzovala i porota, která velice střízlivě slyší naprostou absenci intonace, frázování, výpadky z rytmu, o technice dýchání a hlasové kultivaci ani nemluvě. To i v Doremi, bývaly kvalitnější talenty.
Pořad byl zajímavý a zmínil výjimečný fenomén celoživotní aktivní úspěšnosti, což nejen v Česku, ale ani ve světě nemá obdoby. Též vyvrátil pár mýtů a z doby normalizace potvrdil okřídlené úsloví, že nikdo není doma prorokem.

briketka10

no jo no jo, ale v dalších soutěžích co potom ten Chodúr byl chodící mumie, nebo néé pro mě jo, jen toho Elvise vyhmát poměrně slušně..

a jinak hlasovali diváci né porota ta na konci jen přitakávala komu by přála vítězství :)

Kohut57

Souhlasím, že Chodůr je chodící mumie, nicméně narozdíl od ostatních soutěžících umí a je talent. Ostatní jsou o dvě třídy níže a to už umí kdekdo. Dnes vedle Gotta je tu Vojta Dyk, a ten tedy umí a opět je o mnoho výš než ostatní, co se zpěvem celý život živí. Rychlokvašky ze soutěží jsou dobré tak do muzikálů vic ne. Škoda je Muka, tomu taky jeho zlodějíčci nesahají ani po kotníky. Chybí originality jako byl Matuška dříve Neckář, to už dnes nikdo nemá. Hlasy jsou dnes stejně muzikálově blbé, jeden jako druhý a třetí. A ženy jsou úplně tragické. Helena Vondráčková snad jediná snese vyšší měřítka. Hodně kvalit zlikvidovaly právě plitké muzikály. Třeba Báru Basikovou.

briketka10

Báru Basikovou mám ráda Vojtu Dyka miluju ale ti narozdíl od jiných se nikam nehrnou, jako Bílá a ostatní..

Kohut57

Souhlas, Bílou také nemusím.

manon

Styčný bod – Gott i Bílá jsou profíci každým coulem. Mám ráda jinou hudbu, ale když už jsem se nachomýtla k jejich živému vystoupení, dávám palec nahoru. A to i s vědomím, že Gottovi už je hodně let a ten hlas už není co býval. Bílá to myslím nikdy neošidí a diváků si cení.

Kohut57

Souhlasím, včera to oba předvedli perfektně. Jen ten pořad,jako takový, byl divný. Prostor měly nuly a cikáni,a ty co to umí cpali do duetu s Gottem,nevím proč.