SickBreed

Všimli jste si arogantního chování řidičů autobusů vůči slabším lidem? Čím je to způsobené?

Jelikož denně jezdím z města do města autobusem, vypozorval jsem jeden společný znak chování velkého množství řidičů, a to je arogance až agresivita vůči lidem, bez sebemenšího objektivního důvodu – většinou se jedná o špatné přiložení karty k jejich terminálu nebo jinou drobnost. Téměř výhradně se jedná o chování zaměřené na důchodce nebo malé děti. Vyjímečně zaměřené na dospělou ženu, nikdy na dospělého muže. Máte podobnou zkušenost? Pokud ano, čím myslíte, že je to dané? Láká toto zaměstnání primitivy, nebo z lidí primitivy dělá špatnými podmínkami a stresem? Otevírá se vám v takovém případě nůž v kapse a máte potřebu řidiče konfrontovat? Případně – konfrontovali jste řidiče v podobném případě?

Nejlepší odpověď
gecco

U řidičů MHD ne, ale občas se s tím setkávám…
Dotyční/é (ano, i holky, některé, se tak chovají) mají zřejmě nízké sebevědomí a pokoušejí se je takto zvýšit…
😉
Poté, co se – případně, ohradím, nelze o jejich sebevědomí hovořit…
😉
Docela toho využívá kamarádka – vyřídilku má dobrou, ale pokud ji podpoří mou prostorově poněkud neopominutelnou postavou, je vždycky na koni (nebo na volu -, že…)..
😉

Další odpovědi
talka

Jsou lidé/řidiči různí!

kapka

Ano, bud jezdime stejnými mezimestskymi autobusy nebo je to všude stejné. :) Samozřejmě, že nejsou všichni ridici stejní, máme tu i ty fakt slušné, ale někteří jiní jsou opravdu na pěst. Mohla bych vyprávět desítky příhod. Mam svoje zkusenosti, pak si všímám, jak se chovají k dalším lidem a mam deti. Ty mají s některými ridici opravdu nepekne zážitky. Je to jak píšete, vybírají si ty slabší a na ty si dovolují.
Zjistila jsem, ze na tyhle dementy jsou naštvaní i ti slušní řidiči, aspoň, co jsem si tak s nimi povídala.
Třeba se to nebude někomu líbit, ale poradim vám jednu věc, proste si stezujte nadřízenému ridice, se kterým budete mít problém nebo budete svědkem, ze se chova hrube k jiným lidem. Oni to dělat nesmějí a mam dobrou zkušenost s tím, ze to nadřízený řeší.
Jezdim často i se student agency, rozdíl v chování jejich řidičů k cestujícím a řidičů tady u nás na vsi je obrovsky. Ve studentu si to prostě nesmí dovolit nebo jsou lépe vybíráni, to nevím. Ale je to tak. :)

Pripominam, ze nemluvime o řidičích MHD, ale mezimestskych autobusu, kde je s cestujicim větší kontakt a tím pádem mohou byt větší konflikty.

Drap

Ano, několikrát jsem se s tím setkal. Nikdy však to nebyl řidič, který se svým věkem blížil k důchodu. Je to způsobeno současnou společností a výchovou. Dnes se vše přepočítává jen na peníze. Zkušenosti, zásluhy, úcta jednoho k druhému a podobné věci se dnes už nenosí. Musíme si na to zvyknout. Je to daň za demokracii.

Šidlo

ja si brutálne až psychopatické správanie voči slabším (presne deti, seniori ,hendikepovaní, mimoeurópania, lgbti ) všímam v každej, min. každej druhej internetovej diskusií aj českej aj slovenskej...­..americké, anglické ani rakúske a nemecké nie sú nikdy až také kruté

takže, žeby vodiči busov boli takí zúriví diskutéri?

btw.....tí istí, ktorí v jednej diskusií želajú trest smrti šmejdom, čo šikanujú učiteľov.....hned vo vedľajšej diskusií želajú smrť rómom/volajú deti s mikrocefaliou ,,zombíci"...­....takže tak

pekné, že si to všímate a aspoň vám to vadí

zjentek

Způsobené je to výchovou ..některé „borce“ jsem musel knokfrontovat i dvakrát.

lukas.zmizik

Ani ti nevím, z vlastní zkušenosti tohle nepozoruji – živím se jako řidič busu, narazit na lidi kteří umí slušně pozdravit je občas fuška a za svou praxi v zájezdové dopravě od roku 2008 bych mohl spočítat na prstech jedné ruky (a to ještě po nehodě na cirkulárce) skupiny lidí, kteří si po sobě uklidili odpadky a nepletou si vozidlo s kontejnerem nebo záchodovou mísou pro svoje zvratky.

gecco

Zjentku – i ty násilníku…
😉

kapka

Řidičích* MHD

annas

Ad kapka
Všimla jsem si překlepu, poznámky opravila jsem. Snad nevadí.

Běžně odpovědi neopravuji, jen na požádání.

kapka

Diky, to me nenapadlo, ze to vlastně můžete opravit, priste si rovnou řeknu. :)