Lenka___

„Všichni jsem jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli“

Nevíte jak se nazývá ta filosofie která tvrdí že na co myslíš a čemu věříš tak to podporuješ a ta věc roste?Mluví o tom např. v dokumentu „Tajemstvi“.

http://www.csfd­.cz/film/229950-tajemstvi/

Nejlepší odpověď
annas

Slova, která jste uvedal, vyslovil Buddha. Z toho vychází i jeho filozofie – buddhismus.. Jde o subjektivní pohled na skutečnost, člověk se musí ve svém nitru vyrovnat s tím, co je..

Jinak subjektivní filozofie solipsismu vytváří takový svět, jaký chce jedinec vidět, jak si jej vytváří sám. Co nevytvoří, to neexistuje. Důležitý je pohled morální – hledání vlastního dobra.

Myslím si, že je důležité věřít v sebe, ve své schopnosti, uvědomit si, že mám na to, čeho chci dosáhnout.. Věřit v úspěch víc než v neúspěch.

Jenže jisté vítězství vzbuzuje u jiných závist či nenávist. Je to problém těchto jedinců, sami se totiž vyčerpávají, ztrácejí energii, kontrolu nad svým jednáním, ubližují sami sobě, vítězi se stanou možná jen dočasně. Často jsou mistry manipulace … ALe to vypovídá jen a jen o nich a o těch, kteří manipulaci podlehnou ..

Každý je zodpovědný za své myšlenky, takže je opravdu takový, na co myslí. Důležité je, že když udělá chybu, je třeba si ji uvědomit a poučit se z ní. Takže ano, myšlenky utvářejí člověka – ale jsem takový, jaký jsem …

„Proč je na světě tolik závisti? Proč místo toho, abychom druhým přáli štěstí, někdy aniž si to uvědomujeme, jim ho ve skutečnosti nepřejeme? A proč máme škodolibou radost z toho, když se druhému něco nepovede? Protože jsme na tom lépe než oni? – Nepostrádá to logiku?…“

Další odpovědi
arygnoc

väčšine činov predchádza myšlienka, u niektorých jedincov to neplatí.

idea nejakej panmyšlienky alebo spoločného vedomia je síce pekná, ale je to iba zbožné prianie.
keď si všimnete, všetci títo „učitelia úspechu“ idú iba iba po prachoch. tiež myšlienka.

zjentek

vypadá to, že jsi textem i obrazem výsledek toho, nad čím jsem přemýšlel. Dle této teorie by odpověď na tvou otázku mohla znít- ano, jsme výsledkem mysli.