Pokročilý

"Všichni jsem jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli"

Nevíte jak se nazývá ta filosofie která tvrdí že na co myslíš a čemu věříš tak to podporuješ a ta věc roste?Mluví o tom např. v dokumentu "Tajemstvi".

http://www.csfd.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Slova, která jste uvedal, vyslovil Buddha. Z toho vychází i jeho filozofie - buddhismus.. Jde o subjektivní pohled na skutečnost, člověk se musí ve svém nitru vyrovnat s tím, co je..

Jinak subjektivní filozofie solipsismu vytváří takový svět, jaký chce jedinec vidět, jak si jej vytváří sám. Co nevytvoří, to neexistuje. Důležitý je pohled morální - hledání vlastního dobra.
-----
Myslím si, že je důležité věřít v sebe, ve své schopnosti, uvědomit si, že mám na to, čeho chci dosáhnout.. Věřit v úspěch víc než v neúspěch.

Jenže jisté vítězství vzbuzuje u jiných závist či nenávist. Je to problém těchto jedinců, sami se totiž vyčerpávají, ztrácejí energii, kontrolu nad svým jednáním, ubližují sami sobě, vítězi se stanou možná jen dočasně. Často jsou mistry manipulace ... ALe to vypovídá jen a jen o nich a o těch, kteří manipulaci podlehnou ..

Každý je zodpovědný za své myšlenky, takže je opravdu takový, na co myslí. Důležité je, že když udělá chybu, je třeba si ji uvědomit a poučit se z ní. Takže ano, myšlenky utvářejí člověka - ale jsem takový, jaký jsem ....

"Proč je na světě tolik závisti? Proč místo toho, abychom druhým přáli štěstí, někdy aniž si to uvědomujeme, jim ho ve skutečnosti nepřejeme? A proč máme škodolibou radost z toho, když se druhému něco nepovede? Protože jsme na tom lépe než oni? - Nepostrádá to logiku?..."

Další odpovědi:

Zlatý

väčšine činov predchádza myšlienka, u niektorých jedincov to neplatí.

idea nejakej panmyšlienky alebo spoločného vedomia je síce pekná, ale je to iba zbožné prianie.
keď si všimnete, všetci títo "učitelia úspechu" idú iba iba po prachoch. tiež myšlienka.

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

vypadá to, že jsi textem i obrazem výsledek toho, nad čím jsem přemýšlel. Dle této teorie by odpověď na tvou otázku mohla znít- ano, jsme výsledkem mysli.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.