Sarrow

Všeobecná existence

Řekl bych, že tahle myšlenka je na lidský mozek příliš, ale…

Na počátku zde nebylo vůbec nic (říkejme tomu třeba nicota :D) , žádná galaxie, mléčná dráha,…

A na konec (za X oktiliard let) zde opět nic nebude…

Pokud čas, který ubíhá jen jedním směrem, dokázal z temné nicoty vytvořit „něco“ a to „něco“ zase v nicotu obrátit…

Myslím si, že existuje šance, že se znovu narodíme… :D

Nebo že by čas začal jít pozpátku jako v Red Dwarf? :D

Odpovědi
Lukasy

Viděl jsem nějaký dokument kde říkali že člověk byl velká náhoda a nejspíš by znova člověk neexistoval, takže by tu měli navrch nějaký druh zvířete.

Anna007

Pokud bych měla brát vážně, co jsem tak různě četla nebo slyšela, tak čas v podobě, jako známe my, je jen v materiálním světě, a ten jde ve spirále. Pozpátku určitě nepůjde, to je scifi.

A vlastně že to tělo a svět slouží jen pro ducha, aby měl jak existovat v „materiálním“ světě, takže i když nevěřím regresní terapii ani klasické reinkarnaci, tak si myslím, že ten duch nezaniká a znova se na zemi nějak objeví.
Ale kde se tenhle nebo i ten pro nás neviditelný svět vzal, to je nad moje chápání. Jinak ten materiální svět je podle všeho trochu obrazem toho „duchovního“.
To jsi položil otázku, která zaměstnává filosofy apod. celá tisíciletí 🙂

Tayli

Myslím, že je to přesně tak, jak si napsal. Velká zrada je v tom, že člověk je BIOLOGICKY neschopný si představit tyhle odpovědi. Stejně jako úkoly: „Představ si novou barvu“, a grál astrofyziků. „Představ si něco co nemá příčinu, abys mohl vysvětlit Velký třesk“