kretek

vše o ETIKCE.Kam všude se vztahuje, co všechno doní patří a hlavně kde to najdu na internetu mám na mysli stránku.

přesně ji mám zájem o etiku:Stolování, společenské chování, vystupovnání, džentlmenství, oslovení, komunikace prostě vše kde se Etika používá. A pro to pokud možno odkazy na stránky stouto tématikou děkuji
Doplňuji:
spíš to francouské jak se zdvořile chovat

Nejlepší odpověď
Pájo

Pozor na to.

Co Vás zajímá více?

Etika, též teorie morálky, která je filozofickou disciplínou – zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy

nebo

Etiketa (z francouzského étiquette, lístek, štítek), tedy pravidla zdvořilého chování.

Další odpovědi
dědapetr

Etiketa je vysoce konvenční záležitost a je tedy v každé společnosti a v každém prostředí odlišná. Přesto se téměř vždy soustřeďuje na několik hlavních okruhů:
držení těla a gest,
oblečení a účesu,
pozdravu a gest při setkání a loučení,
chování při jídle,
chování vůči osobám druhého pohlaví,
řeči a rozhovoru.
V moderní společnosti, kde člověk vystupuje v různých prostředích a rolích, závisí silně na právě zastávané roli: bankovní úředník, lékař, učitel, policista ve službě musí dodržovat pravidla a vzorce chování, které se liší od chování doma nebo mezi přáteli.[1] V současné době kladou firmy na chování svých zaměstnanců vůči zákazníkům velký důraz a často pro ně pořádají zvláštní kurzy zdvořilosti.
Podobně významné jsou dnes i rozdíly etikety v různých zemích a vychází množství příruček, které informují o tom, nač si má návštěvník dávat pozor. Vznikají také nové etikety pro nová prostředí, jako je netiketa pro chování na WEBu.S tím souvisí:
Bontón
Dobré mravy
Netiketa
Slušnost
Zdvořilost

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­tiketa

anonym

Součástí etikety je i schopnost se vyjadřovat spisovně a věcně správně a srozumitelně. Sice se ti podařilo otázku zařadit do správné rubriky, ale pokud ti dělá potíže i jenom opsat její název, ani nevím, zda má smysl ti ujasňovat základní pojmy – etika je zjednodušeně morálka, etiketa, pravidla správného chování.
Podobná otázka byla již několikrát vložena vč. odpovědí s relevantními odkazy.

MacChill

http://www.la­dislavspacek.cz/

kretek

příspěvek nejde upravit proto píšu sem: nejde mi o teoriji ale o praksi.
př.:etika stolování,…

kapka

Možná spíš ta etiketa… Etika je trochu něco jiného. A pojem etika není ani naprosto totožný s pojmem morálka. Etický problém a morální problém mohou být dvě různé věci.