EliškaG

vrtání do betonu pod úhlem 90st.

jak a čím vyvrtat do betonu dvě díry na hmoždinky když je tam málo prostoru. Dívala jsem se že jsou nějaké úhlové nádstavce, ale nevím zda jsou příklepové. můžete mi něco poradit?
Doplňuji:
no já myslela spíši ten nádstavec 90st. Je tam mál prostoru na to aby tam manžel vložil celou vrtačku i s vrtákem, proto potřebuje nějaký nádstavec do té vrtačky.

Nejlepší odpověď
Pájo

Fotka by nebyla? Vždy se to dá nějak obejít, pokud se tam nevejde vrtačka, co máte doma, můžete si půjčit jinou (v půjčovnách nářadí, v hobbymarketech, u souseda)…
Místo do zdi se vrtá a pak šroubuje do stropu…
Někdy se použije dlouhý vrták…
Těžko si udělat představu.
Doplňuji:
Pokud to manžel nevymyslí nějak jinak, tak tedy použijte ten >úhlový nástavec<
http://www.ze­lenazahrada.e­uindex.php?Pro­teco_nastavec_uh­lovy_do_vrtac­ky&detail=6696
http://vrtaky­.heureka.cz/uh­lovy-nastavec-pro-vrtani/

a hlavně kvalitní vrtáky s vidiem, ale na příklep zapomeňte.

Další odpovědi
honza19hk

nevím do jaké konstrukce to vrtáte ale dá se to vyřešit prorážecím vrtákem skrs stěnu a zbytek zasádrovat popř přeštukovat. Ty nástavce se vyrábí ale nejsou příklepové,jsou ohebné tzn že to je ružina a ata tlumí rázy tzn že příklep ani nemusíš zapínat.

Drap

90 stupňů je kolmo ke stěně. Myslím na hmoždinku to bude možno udělat přímo příklepovou vrtačkou s vidiovým vrtákem.

venkovan

Ty úhlové nástavce zpravidla příklepové nejsou. Stejně i ohebné. Takže lze s nimi i do betonu vrtat, jen to půjde hůř než s příklepem. Asi bych si hlavici vrtáku podložil nějakou pákou a přitlačoval bych s ní vrták do betonu. A chladit vrták.