Pokročilý

vrtání do betonu pod úhlem 90st.

jak a čím vyvrtat do betonu dvě díry na hmoždinky když je tam málo prostoru. Dívala jsem se že jsou nějaké úhlové nádstavce, ale nevím zda jsou příklepové. můžete mi něco poradit?
Doplňuji:
no já myslela spíši ten nádstavec 90st. Je tam mál prostoru na to aby tam manžel vložil celou vrtačku i s vrtákem, proto potřebuje nějaký nádstavec do té vrtačky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Fotka by nebyla? Vždy se to dá nějak obejít, pokud se tam nevejde vrtačka, co máte doma, můžete si půjčit jinou (v půjčovnách nářadí, v hobbymarketech, u souseda)...
Místo do zdi se vrtá a pak šroubuje do stropu...
Někdy se použije dlouhý vrták...
Těžko si udělat představu.
Doplňuji:
Pokud to manžel nevymyslí nějak jinak, tak tedy použijte ten >úhlový nástavec<
http://www.zelenazahrada.euind ex.php…
http://vrtaky.heureka.cz/…

a hlavně kvalitní vrtáky s vidiem, ale na příklep zapomeňte.

Další odpovědi:

Stříbrný

nevím do jaké konstrukce to vrtáte ale dá se to vyřešit prorážecím vrtákem skrs stěnu a zbytek zasádrovat popř přeštukovat. Ty nástavce se vyrábí ale nejsou příklepové,jsou ohebné tzn že to je ružina a ata tlumí rázy tzn že příklep ani nemusíš zapínat.

Zlatý

90 stupňů je kolmo ke stěně. Myslím na hmoždinku to bude možno udělat přímo příklepovou vrtačkou s vidiovým vrtákem.

Zlatý

Ty úhlové nástavce zpravidla příklepové nejsou. Stejně i ohebné. Takže lze s nimi i do betonu vrtat, jen to půjde hůř než s příklepem. Asi bych si hlavici vrtáku podložil nějakou pákou a přitlačoval bych s ní vrták do betonu. A chladit vrták.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.