taranee1

Vrcholně gotické hrady

Jaké vrcholně gotické hrady znáte? Měli by býti vybudovány někdy v letech 1475 – 1500.
Doplňuji:
Prostě Gotika

Odpovědi
rtepp

Vrcholně gotické hrady
V době Lucemburků pokračuje výstavba dalších hradů a přestavby hradů starších. Štíhlé hlásky jsou nahrazovány hranolovitými věžemi, které postupně splývají se stavbami paláců do sevřených útvarů. K významným stavbám této doby patří tyto hrady – Okoř, Kost, Velhartice, Lipnice, Kašperk, Radyně, Karlštejn, Dívčí Kámen, Helfenburk, dolní hrad Veveří, Točník, Krakovec.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Go­tick%C3%A1_ar­chitektura_v_%C4%8Ces­ku#Vrcholn.C4­.9B_gotick.C3­.A9_hrady