Vrátil by se kosmonautovi hozený bumerang ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevrátil. Bumerang funguje podobně jako křídlo letadla a to v prostředí bez atmosféry fungovat nebude.

Další odpovědi
Kepler

Nejsem si docela jistý, ale myslím, že to možné je. Ale ne na základě aerodynamických zákonů. Za určitých podmínek získá předmět takovou novou oběžnou dráhu, že se po dlouhé době může vrátit do výchozího místa. Těm zákonitostem ale nerozumím, jen jsem to někdy někde četl.

Dochy

Když hodí dobře pak se teoreticky mohou opět potkat po půlobletu nebo celém obletu země…

Heydulak

Pokud bude řeč o volném vesmírů, tedy o případu, kdy o jeho navrácení rozhoduje za normálních podmínek (na Zemi) jeho tvar, tak nevrátí, ve vesmíru není vzduch, atmosféra.

Někdo tu zmínil, že pokud ho hodíte správně třeba na oběžné dráze Země, tak se může vrátit, ale to už není o bumerangu, to se vám stejně může vrátit třeba cihla…