kanylka

Vrátí mi zálohu na plyn?

Zhruba před rokem a půl jsme žádali o plyn,zaplatili zálohu 16 500,–.
Nyní plyn nechceme a chceme vrátit zálohu.
Vrátí nám ji?
Nemáme 150 000,– na plynový kotel,atd.
Jakým způsobem postupovat?
Díky za rady

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jde o to, že tou zálohou není záloha na plyn, ale na služby poskytnuté se zřízením přípojky. Pokud již plynaři začali přípojku dělat, asi nic nevrátí a ještě budeš muset doplatit ten rozdíl. To by mělo být ve smlouvě o poskytnutí přípojky. Pokud ještě nezačali, je zde reálná šance vrácení po odečtení nějakého poplatku.

Další odpovědi
ReHu

150 000 Kč za plynový kotel atd???
Já dělala loni nové plynové topení, celkem cca 100 000 Kč, v tom je nový plyn. turbokotel, radiátory, rozvod po domě, podlahové topené v koupelně, WC a chodbě i 2 nestandardní topící žebříky.