hanulka11

Vracíte se často na místa kde se vám o dovolené líbilo???

Myslím v zahraničí nebo raději poznáte něco nového.
Doplňuji:
Jistě každý jak je mu libo, nezavrhuji dovolené u nás a já si na ně tedy nepůjčuji to rozhodně ne – i když věřím že takových je spousta .
Jen prostě za mladých let jsem se ven nedostala a tak se nyní toho nemohu nabažit.

Nejlepší odpověď
Deli

Zamilovala jsem se do Itálie, zcela mi učarovalo Caorle – tam se doufám ještě vrátíme. Jinak vybíráme vždy jiné italské město, abychom poznali víc.

V ČR je to většinou nádherná Orlická přehrada, i kvůli zázemí, které tam máme. Ale je to tam tak členité, krásná příroda, spoustu tipů na výlety – tak je pořád co dělat.

A co Ty, hanulko, také máš svou TOP destinaci? 🙂
Doplňuji:
Ad mosoj: také bych si na dovolenou nepůjčila. Většinou vybíráme především podle ceny. Předloni se nám třeba povedl mobilhome ve střední Itálii pro 3 osoby (ta nejmenší byla ještě v bříšku) na týden za cca 5000,–. To je pěkné, ne??
Čechy se mi také líbí, Jizerky – Kořenov, Tanvald, Východní Čechy, Morava, Šumava, Klatovsko, nebo Západolázeňský trojúhelník – všude tady je co vidět. Letos jsme plánovali vzít holky do SOOS u Fr.Lázní, ale nějak jsme to časově nezvládli. Ale ještě není všem dnům konec…

Další odpovědi
Tom.Noddy

Znám lidi, kteří jezdí 15 let v kuse do Chorvatska, nebo 10 let na jedno místo do Egypta. Já radši poznávám nové kultury a místa. Takže pokaždé jinam. Jen do New Yorku se vracím stále rád. Toho se nejde nabažit :)

mosoj

Proč jenom v zahraničí ? To je něco víc, co do zážitků ?
Navštěvuji opakovaně místa v našich horách a vypadá to že se jich nikdy nenabažím.

Ono dnes jet na dovolenou do zahraničí je jakási společenská móda. Kdo nejede do zahraničí není IN !! a tak si na dovolenou třeba i půjčíme a pak řešíme na př. osobní bankrot. Pěkný fyzický a duševní odpočinek.
Dovedu si odpočinout i v ČR a za tolik peněz aby mě to nezruinovalo.
Léto sotva skončilo a již se těším na další toulky s baťohem a foťákem po našich horách.
Snad se dám ještě dohromady.
Doplňuji:
Iv : Nejste tak trochu exhibicionistka ?
To co zde uvádíte zcela určitě není dovolená pro většinu zde přítomných.
Jenom nezačínejte nějaké řeči o závisti !! u mně ne !

anonym

Nevracim a nikdy … pristi rok navstivim 28 statu na celem svete . Mam " na to " 3 a ctvrt mesice. Odjizdim letos 28.12. do 6.4. pristiho roku.
Mam uz to zaplacene ( pro mosoj ) 🙂 2 a pul roku. Vloni jsem byla 30 dni s expedici pres Norsko , Spicberky , k severnimu polu a zpet.
Nechtela jsem to tady takhle vypisovat .. , ale trochu me " nastval " mosoj. Cechy znam take dobre , vsechny hory .. a Recke ostrovy .. spanelske .. Italske .. vse mam procestovano a rozumim vam , Hanulko. Kazdy clovek je jiny. Ja radsi cekam a vyrazim .. mam uz toho za sebou opravdu strasne moc … mam doma velkou mapu sveta. S vlajeckami , s ruznymi barvickami. Kde jsem byla , kam se chystam a kam bych jeste chtela. Ma to tak pry i Karek Gott. 🙂
Co vydelam , to utratim.. 🙂 A dane platim !! 🙂 -iv-
P.S. Moji celou cestu uz odeme znaji Kerberus , Chudst a Dr. Poslala jsem jim rozpis. Ale nesmi posilat dal. 🙂
Doplňuji:
Mosoj , myslim ze ne. A o zavisti nebylo a nebude nikdy ani slovo. Neni mi ani co zavidet ? Ze poznavam svet ? ..
Kdybych byla exib., psala bych to tady uz od sameho zacatku .. ja mam spis opacny problem. Bojim se to spis rikat. Jako bych se citila nejak provinile… I moje nejblizsi okoli se vse dozvida az ted. A ja to pritom mam v planu uz pres 2 roky.
Nenarodila jsem se se stribrnou lzickou v puse. Naopak. Zila jsem v hodne skromnych pomerech. Ted si diky podnikani uz pres 20 let uzivam… tot vse. -iv-

suaeda

Místa dovolené kam se nyní vracím je na Slovensku v Podhajské, nebo ve Velkém Mederu. Vracím se tam především hlavně pro teplou termální vodu, která mi pomáhá. A je to za přijatelnou cenu. Egypt a Chorvatsko již nechci ani vidět.
Jinak jednou za čas vyrážím na dalekou a dražší dovolenou do jiných světadílů. Nemůžu se nabažit pocitu, že konečně může jezdit člověk ven. Což před revolucí pro většinu obyvatel bylo tabu.

baghira

Stejný region možná ano, stejné místo ne. Mám to podobně jako Deli, ale místo do Itálie jezdím do Řecka, a pokaždé jinam.

Dovolená v Česku, pokud to není stan v kempu ale něco s plným pohodlím, přijde na srovnatelné peníze jako v cizině. Česko si nechávám na prodloužené víkendy a státní svátky. Přece jenom si „hlavní“ dovolenou raději užiji něčím méně všedním (pokud jsou peníze, zdraví a chuť).

hanulka11

mám, ale to už tu bylo mockrát řečeno.....přeci Řecko .....kouzelné překrásné a stále bojuji kam dřív a co ještě poznat je tolik možností tolik ostrovů – pevnina mě neláká…zatím

hanulka11

přesně jako Baghira – "naše "místa jsou snadno dostupná i třeba na 1–2 dny , ale vyjet si ven to už chce aspoň 10 dní,ale raději víc