Vrací poštovné polské eshopy při vrácení zboží?

Koupil jsem zboží na polském eshopu a chci ho vrátit. Má polský obchodník povinnost vrátit poštovné tak, jako to mají eshopy u nás?
Doplňuji:
Tak jsem nakonec našel odpověď. I když jste oba vedle. Ale i tak díky za snahu.

http://www.evropskyspotrebitel .cz/…
"Vrátí mi e-shop při odstoupení od smlouvy i poštovné, které jsem zaplatil za dopravu výrobku od obchodníka ke mně?
Ano. Dle rozhodnutí Soudního dvora EU je e-shop povinen vrátit poštovné zaplacené za dopravu výrobku k zákazníkovi."

A co se týká českých eshopů, ti mají rovněž povinnost vracet zákazníkům poštovné. Zákazníkovi se nevrací pouze poštovné za odeslání zpět k obchodníkovi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

A kdepak jsi vzal informaci o tom, že české e-shopy mají povinnost vracet poštovné??
Pokud se (v Česku) rozhodneš vrátit zboží a tvůj nákup splňuje podmínky pro zákonný tento nárok, učiníš tak na vlastní náklady (tedy poštovné za zboží zpět obchodníkovi hradíš ty) a prodejce je povinen ti vrátit kupní cenu zboží (případně poníženou o náklady na uvedení zboží do stavu před koupí) - nikoli ale poštovné.
___
A mooooc bych se divil, kdyby polské e-shopy měly povinnosti rozsáhlejší...
Doplňuji:
OK - v tom případě se omlouvám za mystifikaci.

Další odpovědi:

Zlatý

Přesně jak píše mowla.Nakupuji u polského bonprixu a poštovné rozhodně nevracejí!
Doplňuji:
Tak to se teda omlouvám!
Ale určitě to nikdo nedodržuje,aspoň jsem to neslyšela.A obchodníci hřeší na neznalost zákazníků!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 264
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.