leosak

Vrací mi nejaké daně na dítě 6 let a dítě 8 měsíců a manželka na mateřské, popřípadě kolik?

Nejlepší odpověď
Dochy

Předpokládám, že jste zaměstnanec, pak na děti má jeden z rodičů nárok na slevu na dani. Pokud není zaúčtována do měsíčních záloh, pak se doúčtuje při ročním zúčtování daní. Na manželku to pokud vím závisí na jejích příjmech v daném roce. A mateřská se myslím po tyto účely počítá jako příjem. Asi bude lepší domluvit se u vás u mzdové účetní.

Další odpovědi
Hans51

To záleží na tom, jaké výše dosahuje Váš příjem, zdali jste zaměstnaný či „na volné noze“, jaké konkrétní daně máte na mysli apod.

ivzez

Zapomněl jste uvést to základní:
Kolik činily manželčiny příjmy za celý rok (do příjmů je nutné zahrnout PPM),
kolik jste za celý rok odvedl na daních
a jestli jste slevu na děti uplatňoval už v průběhu roku.

_______

Doplňuji:

Jestli manželčiny příjmy nepřekročily 68.000 Kč za rok,
může se Vám za ni vrátit až 24.840 Kč – ovšem pouze
za předpokladu, že jste sám na daních tolik odvedl (daň
lze vrátit maximálně do výše odevedených záloh).

V případě dětí je možný i tzv. daňový bonus – slevu na děti
můžete obdržet i nad odvedenou výši záloh daně.