Vrácení zpět automobilu, poradíte?

Známému jsem zapůjčil před rokem do užívání automobil. Nyní požaduji vrátit automobil zpět. Smlouva o užívání automobilu už skončila. Během doby byla provedena oprava automobilu. Objednatelem opravy jsem nebyl já, nýbrž Známý. Doposud není zaplaceno a opravna zadržuje automobil na zaklade zadrzovaciho práva podle Obcanskeho zakoniku. Muze skutečně opravna zadržovat moje auto, když já jsem nebyl objednatelem ?

Doplnuji: Písemný souhlas jsem mu nedal. Povinnost jeho byla nechat auto opravit, kdyz auto uziva, platit veskere vylohy souvisejici s pouzivanim. O tom, ze to necha opravit jsem vedel, protoze mne to rikal. Ale nevedel jsem, ze to nebude platit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Zalezi jak je to formulovano v te vasi vzajemne smlouve o uzivani auta...pokud teda nejakou mate.

Ale dle me ta opravna nemuze drzet Vase auto kdyz Vy jako majitel jste jim ho tam nedaval.Prislusne penize by meli chtit po Vasem znamem a auto Vam ihned vydat.To je jako kdybych nekde čórnul auto nekomu komu se chci pomstit a dal bych do do opravny aby udelali komplet generalku motoru,spojky,prevodovky,atd atd.To je muj laicky pohled na tuhle vec a uvazuju jen selskym rozumem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.