chullicr

Vrácení zpět automobilu, poradíte?

Známému jsem zapůjčil před rokem do užívání automobil. Nyní požaduji vrátit automobil zpět. Smlouva o užívání automobilu už skončila. Během doby byla provedena oprava automobilu. Objednatelem opravy jsem nebyl já, nýbrž Známý. Doposud není zaplaceno a opravna zadržuje automobil na zaklade zadrzovaciho práva podle Obcanskeho zakoniku. Muze skutečně opravna zadržovat moje auto, když já jsem nebyl objednatelem ?

Doplnuji: Písemný souhlas jsem mu nedal. Povinnost jeho byla nechat auto opravit, kdyz auto uziva, platit veskere vylohy souvisejici s pouzivanim. O tom, ze to necha opravit jsem vedel, protoze mne to rikal. Ale nevedel jsem, ze to nebude platit.

Odpovědi
mojitek

Zalezi jak je to formulovano v te vasi vzajemne smlouve o uzivani auta…pokud teda nejakou mate.

Ale dle me ta opravna nemuze drzet Vase auto kdyz Vy jako majitel jste jim ho tam nedaval.Prislusne penize by meli chtit po Vasem znamem a auto Vam ihned vydat.To je jako kdybych nekde čórnul auto nekomu komu se chci pomstit a dal bych do do opravny aby udelali komplet generalku motoru,spojky,pre­vodovky,atd atd.To je muj laicky pohled na tuhle vec a uvazuju jen selskym rozumem.