Vrácení ŘP

chtel bych se zeptat 13.3.2009 mi vzali řp nadejchal sem 1,11 takze soudem sem dostal vpp 230 hodin ktere sem uz davno oddelal ale s magistratu mi prislo ze sem dovrsil 12 bodu proto se chci zeptat jestli mam naro na pulku zadat protozze mi ho vzali na 2 roky a 2 mesice a pulka je v kvetnu dekuju za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

zde se polovina trestu neuplatní.
Jednoduše řečeno, bohužel chlastal jsi a nemáš nárok jezdit. Buď rád, žes nikoho nezabil nebo nezranil.
Já bych za alkohol ŘP nevracel vůbec.

Další odpovědi:

Zlatý

Doplňuji odpověď Miroslava o určitou osvětu, protože v této oblasti je dost ´zmatečno´ :-)

1. pro správné posouzení, zda lze žádat tzv. "po půlce trestu", je nutné odlišovat podle jakých ´paragrafů´ došlo k udělení "zákazu"

2. pokud byl "zákaz" uložen podle ustanovení § 123d/1 silničního zákona, což znamená, že ´překvapivě´ nebyl uložen trest zákaz činnosti (nebo-li zákaz řízení), ale JEN došlo k pozbytí řidičského oprávnění, pak lze žádat o vrácení ŘP po 1 roce..., což by teoreticky mohl být i váš případ.

3. pokud byl "zákaz" uložen podle ustanovení § 123d/2 , což znamená, že došlo k uložení TRESTU zákaz řízení delším jak 1 rok, pak má viník smůlu a musí odpykat celý trest

4. pokud byl "zákaz" uložen podle vybraných ustanovení trestního zákoníku nebo zákona o přestupcích, tak lze uplatnit žádost o podmínečné upuštění výkonu zbytku trestu po odpykání poloviny trestu.

PARADOXNĚ pak může nastat situace, že drobnými přestupky si nastřádám 12 bodů a pak bez milosti neřídím celý rok a někdo jiný je chycen za chlast a dostane (prvních) 7 bodů, a k tomu zákaz řízení dejme tomu 18 měsíců..., tak tento ´dobrák´ pak může požádat po 9ti měsících o vrácení řidičáku. Dobrý co ? :-(

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h5.aspx

Bronzový

Za ten chlast by Ti ho neměli vracet vůbec!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.