Vrácení ŘP

chtel bych se zeptat 13.3.2009 mi vzali řp nadejchal sem 1,11 takze soudem sem dostal vpp 230 hodin ktere sem uz davno oddelal ale s magistratu mi prislo ze sem dovrsil 12 bodu proto se chci zeptat jestli mam naro na pulku zadat protozze mi ho vzali na 2 roky a 2 mesice a pulka je v kvetnu dekuju za odpoved

Nejlepší odpověď
Miroslavst

zde se polovina trestu neuplatní.
Jednoduše řečeno, bohužel chlastal jsi a nemáš nárok jezdit. Buď rád, žes nikoho nezabil nebo nezranil.
Já bych za alkohol ŘP nevracel vůbec.

Další odpovědi
standa

Doplňuji odpověď Miroslava o určitou osvětu, protože v této oblasti je dost ´zmatečno´ 🙂

  1. pro správné posouzení, zda lze žádat tzv. „po půlce trestu“, je nutné odlišovat podle jakých ´paragrafů´ došlo k udělení „zákazu“
  2. pokud byl „zákaz“ uložen podle ustanovení § 123d/1 silničního zákona, což znamená, že ´překvapivě´ nebyl uložen trest zákaz činnosti (nebo-li zákaz řízení), ale JEN došlo k pozbytí řidičského oprávnění, pak lze žádat o vrácení ŘP po 1 roce…, což by teoreticky mohl být i váš případ.
  3. pokud byl „zákaz“ uložen podle ustanovení § 123d/2 , což znamená, že došlo k uložení TRESTU zákaz řízení delším jak 1 rok, pak má viník smůlu a musí odpykat celý trest
  4. pokud byl „zákaz“ uložen podle vybraných ustanovení trestního zákoníku nebo zákona o přestupcích, tak lze uplatnit žádost o podmínečné upuštění výkonu zbytku trestu po odpykání poloviny trestu.

PARADOXNĚ pak může nastat situace, že drobnými přestupky si nastřádám 12 bodů a pak bez milosti neřídím celý rok a někdo jiný je chycen za chlast a dostane (prvních) 7 bodů, a k tomu zákaz řízení dejme tomu 18 měsíců…, tak tento ´dobrák´ pak může požádat po 9ti měsících o vrácení řidičáku. Dobrý co ? ☹

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h5.aspx

roxy52

Za ten chlast by Ti ho neměli vracet vůbec!!