qwendeline

Vrácení knih v knihovně kdekoliv?

Platí pořád, že vypůjčenou knížku mohu vrátit v jiné knihovně než v jaké jsem si ji půjčila?

Nejlepší odpověď
anonym

V síti pražských MK stále. Mimo Prahu to nemají uvedeno na webovkách, naopak se některé venkovské pobočky ruší.
Nejschůdnější je tedy zjistit si přímo při výpůjčce aktuální stav a případné možnosti.
Doplňuji:
ad Děda Louda, coby pražan, opomíjíš další města, takže brněnská Mahenova knihovna (2. největší po Praze), to neumožňuje – viz odkaz na tamější web a nejčastější dotazy:
http://www.kjm­.cz/faq/stran­ka/2
Otázka:
JSEM U VAS REGISTROVANA NA KOBLIZNE A RADA BYCH SI ZAPUJCILA KNIHU (ŽENY, KTERÉ BĚHALY S VLKY), KTEROU VSAK MATE POUZE NA POBOCKACH V MALOMERICICH A BOHUNICICH. LZE TO VUBEC? A POKUD ANO, DOVEZETE MI JI NA KOBLIZNOU NEBO MUSIM PRIMO NA POBOCKY?
Odpověď:
Průkazka je platná pro celou automatizovanou síť KJM. Knížku si však musíte půjčit i vrátit osobně na příslušné pobočce.
Ostravská naproti tomu pouze přes Bibliobox – viz odkaz:
http://cms.kmo­.cz/www/cl-900/11-sluzby/
vracení knih pomocí BIBLIOBOXu

Další odpovědi
Děda Louda

Jedná-li se o pobočky téže knihovny, je to zavedená praxe. Mezi různými knihovnami to ale patrně nefunguje.

baghira

V případě poboček jedné knihovny to obvykle jde (až na výjimky viz příspěvek Dr.Axl).
Mezi různými knihovnami obvykle ne, ale můžeš knížky vrátit poštou (kdysi jsem to tak udělal i bez předchozí domluvy, a prošlo to).