Vraceni dph zpetne?

Mam dotaz, zdali kdyz prihlasim firmu k DPH ve stredu na financnim urade, jestli mohu zadat vraceni dph za faktury, ktere jsem obdrzel od dodavatelu v roce 2010.

Odpovědi
panenka

Pokud jsou to faktůry za rok 2010 tak ano můžete

standa

ANO,

…ale musí se jednat o zboží nebo služby, které jsou přesně definovány v zákoně.

§ 74 zákona o DPH
Plátce má nárok na odpočet daně u zboží pořízeného za posledních 12 měsíců před datem registrace…
(…a dále viz zdroj)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h2d10­.aspx

Jambalaya

To není vůbec tak jasné, jak se tu popisuje v odpovědích. Nic takového na fleku nedělejte. Pokud je mi známo, lze uplatnit DPH pouze u služeb a zboží, které nebyly spotřebovány, případně dlouhodobého hmotného či nehmotného majetku a proto je nutné to důkladně zvážit, co tam patří a co ne. U některých věcí by navíc bylo možná nutné DPH krátit.