Avatar uživatele
Registrovaný

Vraceni dph zpetne?

Mam dotaz, zdali kdyz prihlasim firmu k DPH ve stredu na financnim urade, jestli mohu zadat vraceni dph za faktury, ktere jsem obdrzel od dodavatelu v roce 2010.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jsou to faktůry za rok 2010 tak ano můžete


Avatar uživatele
Zlatý

ANO,

...ale musí se jednat o zboží nebo služby, které jsou přesně definovány v zákoně.

§ 74 zákona o DPH
Plátce má nárok na odpočet daně u zboží pořízeného za posledních 12 měsíců před datem registrace...
(...a dále viz zdroj)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dph/cast1h2d 10.aspx


Avatar uživatele
Bronzový

To není vůbec tak jasné, jak se tu popisuje v odpovědích. Nic takového na fleku nedělejte. Pokud je mi známo, lze uplatnit DPH pouze u služeb a zboží, které nebyly spotřebovány, případně dlouhodobého hmotného či nehmotného majetku a proto je nutné to důkladně zvážit, co tam patří a co ne. U některých věcí by navíc bylo možná nutné DPH krátit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.