Hanula01

Jak je to s vracení dani z nemocenské?

Dobrý den,mám otázku ohledně vrácení daní. od ledna-cervna jsem byla na rodičaku. potom červenec+srpen nemocenská a do konce roku mateřská. daně mi žádné vrácet nebudou,když nemám nic odpracováno za ten rok. je to tak? chci se jen ujistit. děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
gecco

Žádné daně jsi (podle toho, co píšeš) v daném období neodváděla – není ti co z čeho vracet…
😉
Takže opravdu – nic.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud nemáte nic na daních zaplaceno, tak vám ani nic nevrátí.
Daň se vrací jen do výše daňové povinnosti.
Takže pokud zaplatíte za celý rok daň ve výši 300Kč a spočítáte si, že by vám měli vrátit 500Kč vrátí vám jen 300 ani o korunu víc.

ivzez

Nárok na vrácení daně nesouvisí s tím, „kolik máte odpracováno“,
ale s tím, kolik jste zaplatila na zálohách daně z příjmu.