Imageplayer

Vraceni dani na duchodovem pojisteni.

Pred 7 lety jsem si zalozil duchodove pojisteni u ktereho si kazdorocne uplatnuji danove odecty.Nyni duchodko rusim a uzaviram inevesticni u ktereho jsou take mozne danove odecty.Musim vracet danove odecty zpetne u duchodoveho pojisteni???

Odpovědi
Jambalaya

Okolo této problematiky je mnoho nejasností. Ano, měl byste, avšak není zcela jasné, za jaké období a kdy a jakou část 🙂. Dále, pokud jste byl zaměstnanec, možná ani nezjistíte, zda vůbec a jakou část zaměstnavatel uplatnil při vyúčtování atd. atd. Navíc byste musel podávat kvůli tomu daňové přiznání. Takže nikomu to neříkejte, ale rizika doměření v tomto případě jsou nulová 🙂

pokazdejinak

teoreticky ano, měl byste… ale když to neuděláte, FÚ na vás přijde jedině na základě udání – jinak nemají šanci, jak to zjistit