Derek

Vrácení daně při neplacení záloh?

Je možné, že i když neplatím žádné zálohy na dani, tak dle mého daňovému přiznání by mi měl stát ještě vracet? Pracuji, studuji a podnikám – zaměstnavatel na mě platí, já jako OSVČ jsem neplatil za rok 2012 zálohy a dle přiznání mi to vychází že mi stát okolo 3000 Kč vrátí, vysvětlí mi to někdo. Děkuji.
Doplňuji:
Půl roku jsem byl vedený jako student a OSVČ od poloviny roku 2013 jsem zaměstnaný a OSVČ a taktéž studující.
Přiměřená čísla jsou:
Zaměstnání za 6 měsíců 132 000
OSVČ za rok 2012: 160 000

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud „na Tebe platí zaměstnavatel“, tak tím nejspíš myslíš, že Ti vypláci nějakou zdaňovanou mzdu. Záleží, zda máš při výpočtu daně z příjmu zaměstnavatelem započítány všechny odpočitatelné položky. Teoreticky vzato je docela dobře možné, že dostaneš přeplatek daně ze závislé činnosti. Pokud nemáš činnost trvalou, ale jedná se jen o nahodilé příjmy, tak do určité výše těchto příjmů se zálohy na daň z příjmu nepředepisují.
Musela bych vědět, jaké částky ve které skupině příjmů vykazuješ, abych Ti mohla potvrdit, že to budou právě ty 3 tisíce, nebo jiná částka.