_-Viki-_

Má otec právo na vrácení alimentů v popsané situaci?

Dobry den, chci se zeptat, skolni rok 2014/2015 jsem studoval treti rocnik Hotelove skoly, bohuzel rocnik sem radne nedokoncil, kvuli vysoke absenci a spatnemu prospechu, tudiz sem propadl, studium sem prerusil, po roce co sem byl zamestany, sem se vratil ke studiu, tudiz znova opakuji treti rocnik, o alimenty nestojim a ani sem nezadal, bohuzel se ozval otec, a chce po me zpatky alimenty za skolni rok 2014/2015, ktery sem kvuli jiz zminovane absenci a spatnemu prospechu nedodelal. Ma na to pravo?

Původní neotázka
Vraceni alimentu

Odpovědi
da ny

Po zanechání studia jste měl :

1. chodit do zaměstnání (ne jen DPP do 10 tisíc/měs.)
2 následujícíden se přihlásit jako uchazeč o zaměstnání na ÚP (jinak máte dluh u ZP).
Další Vaší povinností bylo požádat/povolit soudní cestou o zbavení vyživovací povinnosti k Vám. Nemůže platbu svévolně ukončit, pokud nejste „zajištěněn“.
Ze zdravotních důvodůP meschopnosti nesmí přestat platit.

Je hezké, že jste hrdý, ale nevím, zda je to rozumné, kdo financuje Vaše živobytí během prezenčního studia? Pokud to má na krku matka, měl by jí otec „ulehčit“ opětovnou vyživovací povinností, na kterou máte právo.
Za dobu studia, byť neukončeného nemůže otec požadovat vrácení výživného. Musí podat návrh k soudu (to by ale byt s odpuštěním pěkný trotl).