Vrabci skákali po záspí

Nejlepší odpověď
annas

Nevložil jste konkrétní dotaz, ale domnivám se, že vás zajímá slovo záspí. Je to knižní výraz pro zápraží, tj. vyvýšenou plochu (chodník) před vchodem do domu.

Další odpovědi
Tata

Je možné že co je záspí víte, ale vrabce jste nikdy neviděl. Tedy jedná se o malého opeřence který se před pár desítkami let hojně vyskytoval v okolí lidských obydlí,dnes je vzácný. Alespoň já jsem ho řadu let neviděl.