Avatar uživatele
rovnicek

Jak zjistit, že jsou vosí hnízda obydlená?

Máme na půdě vosí hnízda. Ale problém je v tom, že nevím jestli jsou obydlená nebo ne. Mám jistotu že mě nic nepopíchá když tam nic nelétá? Já se bojím že když do toho hnízda píchunu, tak že se na mě vyřítí zuřivej roj vos. Prosím o radu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3279 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stačí chvíli sledovat pohyb vos, pokud tam jsou, ale myslím, že v tuto dobu ještě hnízda nebudou obývaná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Vosy zlikvidujete vypálením hnízda, z domu je dostane česnek

http://hobby.id­nes.cz/vosi-hnizda-zlikvidujete-nejlepe-vypalenim-hnizda-ci-insekticidy-1cq-/hobby-zahrada.aspx?c=A110613­_130425_hobby-zahrada_bma

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klob1

Také se tu obydlují většinou, když si jich nevšímám, oni mě také ne. V zimě pak je odstraním, že jen šťoucnu a spadne, pak spálím v kotli. Každý rok tu jsou,ale za to je jistota, že komáři a mouchy tu nemáme. Oni nás moc rádi navštěvují přes léto Křižáci, mraveci a pod. Vždy, když s tím něco se dělá, tak je to horší. Takhle se vyblbnou a je pak od nich pokoj a klid.
Tak uvidíš, jestli u vstupu nějaká vosa hlídá nebo ne. A pak ten úlek je suchý. V zimě jej shoď, tam nebudou jistě. V létě si udělají nový. Většinou mají velkou bakulku a pak pár maličkých ještě někde. Tak to vždy mají u nás na půdě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Odpálit na dálku z bezpečí na hnízdo ránu vzduchovkou (nebo malorážkou) a koukat jestli vyletí bojovníci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek