rovnicek

Jak zjistit, že jsou vosí hnízda obydlená?

Máme na půdě vosí hnízda. Ale problém je v tom, že nevím jestli jsou obydlená nebo ne. Mám jistotu že mě nic nepopíchá když tam nic nelétá? Já se bojím že když do toho hnízda píchunu, tak že se na mě vyřítí zuřivej roj vos. Prosím o radu

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí chvíli sledovat pohyb vos, pokud tam jsou, ale myslím, že v tuto dobu ještě hnízda nebudou obývaná.

Další odpovědi
dědapetr

Vosy zlikvidujete vypálením hnízda, z domu je dostane česnek

http://hobby.id­nes.cz/vosi-hnizda-zlikvidujete-nejlepe-vypalenim-hnizda-ci-insekticidy-1cq-/hobby-zahrada.aspx?c=A110613­_130425_hobby-zahrada_bma

klob1

Také se tu obydlují většinou, když si jich nevšímám, oni mě také ne. V zimě pak je odstraním, že jen šťoucnu a spadne, pak spálím v kotli. Každý rok tu jsou,ale za to je jistota, že komáři a mouchy tu nemáme. Oni nás moc rádi navštěvují přes léto Křižáci, mraveci a pod. Vždy, když s tím něco se dělá, tak je to horší. Takhle se vyblbnou a je pak od nich pokoj a klid.
Tak uvidíš, jestli u vstupu nějaká vosa hlídá nebo ne. A pak ten úlek je suchý. V zimě jej shoď, tam nebudou jistě. V létě si udělají nový. Většinou mají velkou bakulku a pak pár maličkých ještě někde. Tak to vždy mají u nás na půdě.

lexx

Odpálit na dálku z bezpečí na hnízdo ránu vzduchovkou (nebo malorážkou) a koukat jestli vyletí bojovníci.