dan1005ful1

Vosí bodnutí

Dobrý den jeto tak dva dny co mě bodla vosa ihned jsem si na ránu dal nakrájenou cibuli ale pata mi trochu otekla alergický nejsem neexistuje něco co pomůže tomu aby pata zase splaskla docela mi to vadí nemůžu pořádně chodit předem děkuji za všechny rady
Doplňuji:
Všem mockrát děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
isteron

Skús Fenistil. Dostať v lekárni bez receptu.
Dávajú reklamu na ďaľší prostriedok, ale neviem meno. Lekárnička poradí.

Další odpovědi
anonym

Na bodnutí včely i vosy je nejlepší to, že nejpozději třetí den po štípnutí otok splaskne. Dnes to chlaď a leduj, zítra bude dobře. Ono i ta horka podobné reakce zhoršují. Zchlazování ti udělá dobře.

chudst

Spolknout Analergin (- ne, není to pro jen alergiky ;)) a potřít Fenistilem. Taky s tím mívám problémy, ale tohle pomáhá. Chladím jen první den chvilkama, někdy ani to ne.

gagaga

zname se to stalo nedavno .. nakonec ji otekla cela noha ( flek se porad zvetsoval ), az musela k lekari. dostala antibiotika. predtim nikdy alergicka taky nebyla.
neni holt vcelka jako vcelka … :)
nechci vas ale strasit .., ale ani bych to nepodcenovala .. -iv-

mosoj

Iv : Antibiotika na alergii ?

gagaga

mosoj, ja nevim .. ona mi to tak rekla .. ja videla jen ohromnej cervenej flek na noze .. :)
muzu se ji pak jeste zeptat ( je to sousedka v Cechach ) jedu tam kolem 20.8. , tak mi to kdyztak pak nekde pripomente .. :)

  • iv-