petr73

volnoběh na kole

mám takovy problém když přestanu šlapat tak se mi točí pedály ,na vytahanej řetez to nevypadá střet zad. kola nezadrhává tak nevím.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A říká ti něco tření ve fyzice? Doufám, že tím točením šlapek myslíš když nemáš nohy na šlapkách? To je normální tření. Nemusí nic zadrhávat, prostě jen se to točí. Když šlapky zastavíš, kolo se točí normálně dál. Pokud však se kolo netočí, když šlapky zastavíš-třeba rukou, bude někde chyba-nejspíš seklé ložiska apod.

Další odpovědi
-

zazrak!