maja49

volno před nebo po svatbě

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na volno v práci, když se vdávám v sobotu. Pokud ano, tak zda je jedno, jestli si ho vyberu před nebo po svatbě…

Pracuji na 12ti hodinové směny denní/noční od pondělí do čtvrtka (resp. při noční končím v pátek ráno). V pá, so, ne mám volno.
Doplňuji:
Předpokládám, že potvrzení o svatbě mi dá matrika v den konání svatby..

Odpovědi
Conchus

Máte zákonný nárok na volno a je na vás, jak si ho vyberete.
Doplňuji:
Nezapomeňte zaměstnavateli donést potvrzení o svatbě. Někdy může te nabídnout i svatební koláček. Podle toho, jak vás tam mají rádi.