Miroslavst

Volací znaky letadla Air for One

Před několika dny jsem se účastil debaty o tom, že každé letadlo na jehož palubě je prezident Spojených států nese volací znaky Air for one. Pokud letadlo letí bez prezidenta, má standardně přidělený volací znak.
Co když bude prezident USA na návštěvě u nás v republice a při této příležitosti navštíví nějaký letecký klub, kde se rozhodne „prohlédnout“ okolí z výšky a tudíž nasedne do rogala.
Vím, zní to divně, ale bude mít i toto rogalo v tu chvíli volací znak Air for One a tudíž veškeré výsady?
Děkuji všem za odpověď.

Nejlepší odpověď
baghira

Pochybuji, že by secret service připustila přepravu prezidenta jiným letadlem než americkým :)

btw volací znak prezidentské helikoptéry je Marines One, protože ji neprovozuje USAF ale USMC

Další odpovědi
pokazdejinak

ty volací znaky jsou Air Force One – tedy číslo jedna v americkém letectvu – logicky, letadlo jiného státu nespadá pod americké letectvo

led

Vyzerá to ako vtip, ale naozaj hlavný predstaviteľ štátu má svoj osobný kód, ktorý ide s ním všade.
Takéto problémy robil svojho času Putin (ako všestranný športovec) svojej ochranke.

arygnoc

bude to třeba Rogallo for One, Blanik for One?
Jako takhle jste to myslel?

Předpokládám, že podobná situace z bezpečnostních důvodů s pravděpodobností hraničící s jistotou nenastane.

Tudíž se jedná o (zbytečnou) spekulaci.

Toruk

I kdyby to prezident USA chtěl, nemůže nasednout do jiného letadla ani rogala, než do amerického speciálu. I kdyby se pomátl a trval na tom, ochranka by mu v tom zabránila.