misus

vokály- co to je?

Nejlepší odpověď
annas

Podle zařazení otázky máte zřejmě zájem o význam z oblasti hudby, nikoliv jazyka.

Poznámka: Slovo vokál je v našich slovnících uvedeno pouze ve významu „samohláska“.

Jako hudební termín slovo vokál dosud ve slovnících zachyceno není, ale běžně se ho v hudebním názvosloví užívá s významem ‚hlasový projev zpravidla doprovázený hrou na nástroje", kdežto zpěvem rozumíme obvykle ‚zpívaný text".

Další podrobnosti:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6676

Další odpovědi
Hlada

Vokál je samohláska nebo zpěv.

led

vokál v hudbe je spev bez slov, iba zvuky pomocou hlások a slabík, doprevádza melódiu hudobného nástroja.
Výnimka je spevácky vokál acapella (bez hudobných nástrojov)