Retko

Vojensky čas

Nevim co to znamena, a nikde o tom nic neni. Neslyseli jste o tom neco, nebo nevite co to je??

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Vojenský čas je čas počítaný vojenskou terminologií. Jedná se zpravidla o počítání času před důležitou vojenskou operací.

Nejznámější je například terminologie DEN D, HODINA H, MINUTA M.

U přesnější definice se používá D mínus1, D mínus2, D minus3. To znamená jeden den do začátku, dva dny do začátku, atd…

Další odpovědi
kenyrts

24-hodinové hodiny jsou sjezd udržování času ve kterém den běží z půlnoci k půlnoci a je rozdělen do 24 hodin, počítaný od 0 k 23. Tento systém je nejvíce obyčejně použitý časový zápis na světě dnes. 12-hodiny hodiny jsou, nicméně, ještě dominantní v hrsti zemí, zvláště Spojené státy, Kanada a Austrálie. 24-hour zápis je také populárně odkazoval se na jako vojenský čas nebo astronomický čas v USA a Kanada, a v Austrálii. V některých částech světa, to je nazýváno časem železnice. To je také zápis mezinárodní úrovně času. V praxi medicíny, 24-hodinové hodiny jsou obecně používány v dokumentaci péče, zatímco to zamezí nějaké dvojznačnosti jak k čemu časové události se staly v pacientovi je lékařská historie.

Popis
Denní doba je zapsána 24-hour zápis ve formě hh: mm (například 01:23) nebo hh: mm: ss (například, 01:23: 45), kde hh (00 k 23) je desetinné číslo celých hodin, které prošly od půlnoci, mm (00 k 59) je množství plných minut, které prošly od poslední celé hodiny a ss (00 k 59) je množství sekund od poslední plné minuty. V případě sekundy skoku, hodnota ss může rozšířit se do 60. Nula na začátku je přidána pro čísla pod 10. Tato nula je nepovinná pro hodiny, ale velmi běžně používaný, obzvláště v aplikacích počítače, kde mnoho specifikací vyžaduje to (například, ISO 8601). Kde subsecond rozhodnutí je vyžadováno, sekundy mohou být desetinný zlomek, to je, nepatrná část následuje tečku desetiny nebo čárku, jak v 01:23: 45.678. Nejvíce obyčejně použitý oddělovací symbol mezi hodinami, minutami a sekundami je dvojtečka, který je také symbol používaný v ISO 8601. V minulosti, některé evropské země používaly tečku v spojení jako oddělovač, ale nejvíce národní normy na zápisu času mají od té doby been se změnil na dvojtečku mezinárodní úrovně. V některých kontextech (např., americká armáda, některé protokoly počítače), žádný oddělovač je používán (např., 2359) a v některých jurisdikcích (Francie a Quebek) dopis h (pro “heure”) je používán když signalizuje hodiny a minuty jen (18h45).