bobrik

Vojenská přehlídka na Letné v Praze. To už je tak dávno. Pamatuje to ještě někdo?

Nejlepší odpověď
Jikra

Že by nikdo? No tak já jo.Jako 12ti letej kluk v roce 1960 ale pouze na noční generálce. Pro mě jako malýho kluka to byl silnej zážitek, to teda jo.

Další odpovědi
Sůwa

Moje odpověď už nejspíš zapadne do nenávratna, ale vojenské přehlídky na Letné byly pro nás noční můrou, protože bydlíme velice blízko. Noční nácviky znamenaly neskutečný kravál, dunění tanků, obrněných transportérů a jiných vozidel, hučení letadel a řev vojáků, to se vůbec nedalo spát. Rozbitá dlažba a děsný nepořádek po přehlídce taky nevypadaly nejlíp. Jen když jsme už byli starší, byly noční nácviky pro nás záminkou k pozdějšímu příchodu domů 🙂

fcoop

Jen matně.V podstatě si pamatuji hluk,spoustu lidí,kteří někam pochodovali,přelet letadel…
Opravdu ocenit tohle panoptikum jsem mohl až později,když jsem chápal souvislosti.