Hledač

Vodu po uvaření soje vylít ?

Dobrý den,
v návodu na přípravu sojových kostek je uvedeno, že kostky se povaří .. a voda se slije (vyleje ?) či vymáčká.
Připadá mi to „neekonomické“. Má s tím někdo zkušenosti či je vylití vody nutné ze zdravotních, chuťových či jiných důvodů ??

Odpovědi
panenka

mi jsme se hledači ve škole učily že se voda musí slit.

COVERENDER

No pokud z toho nechces delat polévku 😉 tak bych tu vodu proste vylil a nechal to odkapat. Nedokážu si to teda představit jíst to přímo z te vody…

Nuk nuk

POkud máte v úmyslu si ze soji vyrábět kostky -tedy sojové maso, pak určitě vodu slejte.
Někteří lidé používají vodu po namočení luštnin třeba při přípravě polévky, ale i tam je lépe ji slít, především kvůli chuti a barvě pokrmu, protože ve vodě zůstávají různé nečistoty z luštěnin. Nejsou sice nijak zdravotně závadné, ale výslednou chuť, vůni a vzhled by ovlivnit mohly.

georgia

Soja se jen namočí a potom vodu vždy vylít.Tá se nepoužívá!Vše co má v soji zůstat jsou jen dochucovadla,které jste do vody přidal.

Zdroj: Dělám soju,protože jí mám ráda

skapa

ja varim neco jak cinu nebo ze stavou a pouzivam to jako vyvar ma to cele lepsi chut nez tam dolivat vodu

pimpinella

Ten návod je úplně nesmyslný. Tím se pouze odstraní poslední zbytky chuti a o to víc se musí dochucovat. Určeno pro ty, co si chtějí namlouvat, že jedí maso. Ale jedí soju.