Zlatý

Vodovzdorná překližka - máte někdo zkušenost s reálnou vodovzdorností?

Pokud ji dám vysloveně ´všanc´ povětrnostním vlivům, nenasákne přes hrany? - jde mi o tvarovou stálost.
Doplňuji:
Chci použít ´trámečky´ z tloušťky 25-30 mm na rámy pod fotovoltaiku.
Jinými možnostmi jsou ocel (těžká) a hliník (drahý)...
;-)
A právě variantě, že musím hrany něčím natírat jsem se chtěl vyhnout.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Máme z lodní (nikoliv běžné vodovzdorné) překližky udělaný na chaloupce poklop do sklípku. Za 3 roky žádná změna.
Doplňuji:
Ad doplnění - a co třeba textit, sklotextit nebo něco podobného.

Další odpovědi:

Zlatý

já jenom vím, že ty velký tabule vodovzdorný překližky (2,5x1,25m, hnědá, obostranně fóliovaná, tlustá 1cm) se ve vlhký hale nenávratně pokroutěj už za několik týdnů ..jenže těžko řešit tvarovou stálost, když nevíme, jak ji kdo položí a nebo opře a hlavně na co (podklad, zátěž)) a na jak dlouho
..když do napuštěnejch hran řízneš pilkou, musíš je zpětně ošetřit spec. srágolem na překližku, jináč ti překližka skrze ty hrany zteří nebo zpuchří, jak chceš
Doplňuji:
první co mě napadlo- extrudovaný polystyren
..na trhu máš různý tloušťky a pošlu ti obrázek na konkrétní 2cm tlustej, kterej já mám na zahradě na slunci a dešti cca 15let a beze změn ..krom toho, že je špinavej
..ten na obrázku:
http://www.levnestavebniny.cz/…

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Lamalam - než nějaký laminát už by byl asi levnější i ten hliník, navíc i ´jen´ textit je strašně těžký (cca 1600-1800 kg/m3), to by možná byla lehčí i ocel - ten rám by nemusel být tak ´hamatný´...
;-)
Ale inspirovala jsi mne tou lodní překližkou - ta by asi měla být ´stavěná´ i na to, že ji někde škrábneš pod lak.

Zlatý

zjentek

oprava: 2,5 nebo 3cm tlustej ..nevim přešně

Zlatý

gecco

Ani XPS nemá pevnost - ty rámy musí být naklápěcí - ne, že bych tam plánoval krokový motor s naklápěním panelů během dne, ale změnou o cca 15° získám v zimě o cca 5 % vyšší účinnost oproti poloze pro léto (a naopak) - takže ruční naklonění třeba 1x měsíčně se vyplatí.
;-)

Stříbrný

Agneta

Cože? Jen 5% ?
Tak to by bylo jako u těch "šetřílků", co jezdí do Norska s 20 l kanystrem benzínu, a za to, co ušetřili, si tam pak nekoupí ani obloženou housku :DDD
...né, těch 10 až 12,-€ ušetří...ale zato jim ten kanystr smrdí v autě a bere místo :DDD

Zlatý

gecco

Tady je to 5 % ´zadarmo´ - nic nesmrdí, nic nezavazí...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.