zdenekps

Chtěl bych chovat vodní želvy, poradíte mi s několika dotazy?

Chtěl bych chovat vodní želvy a mám pár dotazu.

  1. Stačí pro dvě želvy nádherné, zelvarium o rozměrech 100×50×50 ?
  2. Malým zelvickam je lepší dat méně vody a postupem času hladinu navisovat? Nebo

můžu dat rovnou do 50 cm zelvaria 25 cm vody?
3. Je nutné mít nad ostruvkem obyč zarovku a uv světlo nebo stačí jen uv světlo?
Doplňuji:
4. Za jak dlouho vyroste želva nádherná do Max velikosti 30 cm?

Odpovědi
beer

Otázka sice žádná, podotázek ale spousta..
Navštiv proto specializované stránky a ještě před tím, než zvířata zakoupíš si pečlivě prostuduj vše o chovu: https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=žel­vy+nádherné&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=%C5%BEelva+n%C3%A1dh­ern%C3%A1+chov­+doma

anonym

  1. pro ´začátek´ určitě ano, až budou velké, bude jim ale oněch cca 25 cm vody málo (budou potřebovat cca 30–40 cm)
  2. hloubku vody musíš želvám přizpůsobovat, aby při ´postoji´ na zadních dosáhly nozdrami nad hladinu
  3. zda žárovku je otázkou, jak budeš řešit vytápění ´přes den´ (mláďata až 28°C, dospělé až 25°C), UVA a UVB jsou potřeba každopádně
  4. při dobrém krmení a zdraví za cca 2–4 roky doroste samice tak 20–25 cm (samci jsou menší), pak růst zpomalí

____
Nejlepší bys měl, pokud by ses šel na želvárium kouknout k už ´zavedenému´ chovateli.
😉