Vodní mikroorganismy sinice/cyanobak­terie z léta se přes zimu z kontaminovaných rybníků sami ztratí díky mrazu a ledu?

Tím se vlastně rybníky sami čistí? Je jedno kolik tam toho bylo, když to mráz vše zničí?

Odpovědi
Emefej

Mráz nic nezničí. Zimu přečkávají v ochranném slizovém obalu na dně. Kdyby je mráz ničil, tak odkud by se po zimě zase objevily?

anonym

Jak se pak , ale sinice zbavují sinic? Pomáhá tomu i to jak se v rybnících obnovuje tok vody? Tzv. něco odteče řekou pryč a něco příteče z řeky odjinud?

Nebo to záleží spíš na tom jaké panuje počasí a přírodní vlivy během jara a léta?
Např. vysoká dlouhá vedra svědčí rozmožovaní sinic ne? Pokud bude chladněji, tak je nižší pravděpodobnost?

anonym

Oprava začátku – Sakra. ;) Jak se pak rybníky zbavují sinic?