David412

Uvolní se při spalování vodíku ve spalovací komoře automobilu vodní pára?

Zdravím,

prosím o info, zda při spalování vodíku ve spalovací komoře automobilu se uvolní vodní pára. Pokud se ta vodní pára uvolňuje, nedochází k „hašení“ toho spalovaného vodíku? Uvolňovala se i vodní pára z motorů raketoplánů, které byly poháněny kapalným kyslíkem a kapalným vodíkem?

díky

Nejlepší odpověď
gecco

Spalování vodíku vodu neuvolňuje, ale produkuje…
😉
4 H +O2 → 2 H2O
To je ´chemie´…
___
A ne, nedochází tím k „hašení“ procesu…
A ano, voda (vodní pára – protože proces produkuje značné množství tepla) je i výsledkem vodíko-kyslíkového motoru…
___
Mimochodem – pokud máš na mysli fakt, že voda hasí oheň – jen do určité teploty (hasí tím, že procesu svým vypařováním odnímá teplo).
Látky, které hoří vysokou teplotou vodou hasit nelze (z ´běžných´ např. termit).
😉

Další odpovědi
mosoj

Sice to je trošku vedle ale týká se to toho „tvého“ hašení .
Za války byly některé stihačky vybaveny nástřikem vody do spalovacího prostoru motorů. Zvyšoval se tím krátkodobě výkon motoru, samozřejmě na úkor životnosti motoru. Voda nic nehasila, ale za vysoké teploty se rozkládala na vodík a kyslík !!!
Jak je zde již podotknuto hašení vodou je snižování zápalné teploty látky která hoří odpařováním vody ( skupenské teplo výparné či jak se to dnes jmenuje).

Lamalam

Ano. spalováním vodíku v kyslíku vzniká voda. Ano i v raketoplánu.