abiola

Vodičková bomba – Co to vlastně je?

Prosím opravdu vysvětlení pro laika. Souvisí to opravdu s vodíkem?

Nejlepší odpověď
Kelt

Vodík je první prvek periodické soustavy, má jeden proton a jeden elektron. Pokud má ještě neutrony, jedná se o izotopy vodíku. Izotop s jedním neutronem se jmenuje deuteron, neboli těžký vodík, – odtud těžká voda. Vodík se dvěma neutrony se jmenuje tritium. Pokud dojde k tomu, že se spojí jádro (protony a neutrony )deutéria a tricia vznikne stabilní jádro He (helia) se 2 rptony a 2 neutrony a uvolní se neutron. Vzhledek k tomu, jaké množství obou izotopů je třeba, je uvolnfěné množství energie lze vypočítat podle Einsteinova vzorce E ´= mc2 (na druhou). Vzniklé neutrony mají vysokou energii a protože nemají náboj, pronikají snadno hmotou. Účinek na sebe nenechá dlouho čekat.
Prostuduj si vodík a jeho izotopy, teorie relativity, radioaktivita , účinky kosmického záření a pod.

Další odpovědi
marci1

Vodičkovou, tu neznám. Jen vodíkovou.
„Vodíková bomba.
Charakteristika: Atomová bomba, která jako palivo termonukleární reakce, používá izotopy vodíku – deuterium a tritium. V praxi se spíše využívají izotopy lithia, ze kterého působením neutronů vzniká tritium.
Účinky: Atomový výbuch vytvoří počáteční teplotu několika milionů stupňů Celsia, která rozběhne jadernou fúzi. Podle velikosti nálože výbuch odpovídá více než 100 kilotun výbušniny trinitrotoluenu (Kt TNT). Největší sestrojené bomby mají účinek desítek megatun (Mt) TNT. Umíte si představit, že taková bomba ničí domy v okruhu 20 km a zapaluje hořlavé předměty do vzdálenosti 100 km?“ 🙂
http://21stole­ti.cz/2009/03/­19/zivi-by-zavideli-mrtvym/

UltraFan

Vodičkovu bombu teda neznám. Pokud myslíš vodíkovou, tak o té se něco dozvíš tady v odkazu 🙂