Voda z kohoutku v hornim patre – jsou v koupelne 2 umyvadla , ale v jednom to jen " cura " – proc ? Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž kohoutek (ventil) potřebuje opravit či vyměnit.
Doplňuji:
Nejprve se ale podívej, jestli není někde, před tím čůrajícím kohoutkem, další ventil – nemusí být zcela otevřen ))

Další odpovědi
Ar

Ono je i klidně možné, že je k jednomu umyvdlu „zaroslé“ potrubí.Nejrve sundat a pořádně vyčistit celou baterii, vyměnit všechna těsnění a po sundání zároveň uvidíte v jakém stavu je potrubí.

Hlada

Z potrubí se uvolnil kousek vodního kamene. Nejdřív zjistěte, jestli není jen ucpaný perláror na výtoku. Často zůstane kámen v roháčku. Bez demontáže se dá někdy uvolnit tak, že nahoře otevřete ucpaný ventil, dole zavřete hlavní přívod a otevřete nějaký jiný výtok. Tím voda dostane opačný směr a kámen se uvolní. Postup je potřeba opakovat, voda se vzduchem má slušnou sílu.

hanulka11

Tak já tu měla instalatéry v týdnu také, jeden „kohoutek jen slabě tekl“ ale bylo zanešené sítko vodním kamenem , takže to vyčistitli a už to je OK. Nejdříve chtěli měnit baterii ale naštěstí to byla maličkost.

Nejdřív bych zkusil odšroubovat a vyčistit perlátor – to, co je úplně na konci baterie a teče z toho voda.