doktormax

voda v koleni se změnila v jakýsi gel. Je to nebezpečné ?

Již 2× a to vždy neúspěšně mi vytahovali vodu z kolena. Proto jsem již nikam nešel a v koleně se mi vytvořil jakýsi gel. Koleno vůbec nebolí ani při zátěži. Je to nebezpečné ?

Nejlepší odpověď
ahold

Rozhodně bych to nepodceňovala. Postupně se gel bude zahušťovat a může způsobit ztuhlost kolena.

Další odpovědi
annas

Léčím se alternativní medicínou, která vychází z čínské a souvisí s vyrovnaností energie v těle. Od jednotlivých orgánů v vedou dráhy a pokud j jsou orgány energetický oslabené, projevují se problémy v jiných částech těla. Klasická medicína neléčí příčinu, ale následky.

Moje zkušenost, nikoho nepřesvědčuji. Uvádím možnou příčinu.

Kolena signalizují nedostatečnost ledvin a to vždy na opačné straně – bolest levého kolena souvisí s nedostatečnou funkcí pravé. ledviny a opačně. Objevuje se zvláště u starších lidí, kdy vyhasíná esence ledvin. Pomůže pití ledvinového čaje např. s celíkem zlatobýlem od J.Janči , reflexní terapií posilovat jak ledviny, tak kolena, prohřívat ledviny např. přikládáním rašelinových termováčků. Ledviny posílí i teplé obklady z čerstvé přesličky.
Otoky kolen (tzv. voda v koleně) souvisí s dysfunkcí dolního lymfatického systému, je možno řešit opět RT, obklady z listu lopuchu, vlaštovičníku, bezu nebo kostivalu, nebo lymfatickými masážemi a také posílit ledviny.

Pohyb je velice důležitý a obzvláště chůze do schodů, protože jedině pohyb svalů uvádí do činnosti lymfatický systém, který odvádí všechny škodliviny z těla ven.

Máte-li zájem, dovědět se víc, projděte si odkazy.

http://www.re­flexologickapo­radna.cz/2013/kon­kretni-zdravotni-problemy/take-vas-boli-kolena

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/jak-si-zregenerovat-kolenni-klouby.htm

Reezo

Pokud to nebudeš řešit tak jak říká Ahold, dojde ke stuhlosti kolene a za pár let, by jsi mohl trpět bolestmi, budeš špatně chodit a bude tě to omezovat. Dostat vodu z kolene, je brnkačka nevím jak to chodí s tím „gelem“

anonym

Zahrávat si s vlastním zdravím je vždy nebezpečné. Jak jsi zjistil, že máš v koleně gel? To sis prováděl sám punkci? Doporučuji Ti udělat to, cos měl udělat už dříve – zajít k lékaři. Každá porucha zdraví má nějaký vývoj.
Bratr hrál rekreačně fotbal a po kopanci od kamaráda začal mít s kolenem také problém. Vodu mu z něj vytáhli dvakrát a potom musel na operaci. Od té doby má klid.
Tys to utnul vlastním rozhodnutím hned v prvním stádiu léčby. Když se teď bude Tvé koleno léčit podstatně hůř, tak za to budeš nejspíš vinit doktora. To by ale nebylo správně.
Doporučuji Ti zajít k ortopédovi a probrat s ním veškeré možnosti, co s tím půjde udělat.