Pavel1212

Voda na topení

Nevíte náhodou proč se v zimním období dává do nádoby voda, která je na topení? A příp. co se do té vody dává?

Nejlepší odpověď
Liliana

aby nebyl vzduch v místnosti tak suchý nemusí tam ta voda být a nic se do ní už nemusí dávat! proste tím jak se ta voda odpařuje tak zvlhčuje vzduch …třeba pro alergiky astmatiky je to lepší líp se dýchá…

Další odpovědi
HOMER

Jistě jste si někdy všiml zhoršené kvality vzduchu vlivem radiátoru,ale lidé jsou vynalézaví a tak někdo přišel s nápadem,využít topení ke zlepšení vzduchu v pokoji.Díky tomu se nyní vzduch zvlhčuje.Kromě příznivé větší vlhkosti vzduchu,zachycuje prach a dá se použít jako levný osvěžovač,přidáním pár kapek vonného oleje či esence.
Doplňuji:
Jasně,nic se nemá přehánět a ani ta vlhkost…

georgia

A taky se z toho vytváří v bytě plíseň.

fortin

Vzduch doma by měl mít 50% vlhkosti kvůli dýchání. Sůl nedovolí rozmnožení bakterií.

Vicki

Voda se teplem odpařuje a tím zvlhčuje vzduch.Může se přidat i pár kapek vonˇavého oleje do aromalampy.

machmilan

Vážený Pavle,
V zimě je venkovní teplota nízká a tudíž obsahuje menší množství vody.(Čím je nižší teplota vzduchu, tím může na sebe navázat menší množství vody). Při větrání se studený vzduch z exteriéru vymění se vzduchem v interiéru – špatný vzduch s rel. vlhkostí 50% je odvětrán i obsaženou vodou a do interiéru se dostane studený venkovní vzduch, který obsahuje malé množství vody. Jeho ohřátím (třeba radiátorem nebo jakýmkoliv zdrojem tepla) drasticky klesne rel. vlhkost pod ideální mez. Aby se v interiéru docílila relativní vzdušná vlhkost okolo 50%, jak již bylo psáno je zapotřebí vlhkost do interiéru doplnit. Zdroje vlhkosti jsou lidé, kteří vydechují mimo jiné i vodní páru, květiny, sušení prádla, vaření, koupání a v neposlední řadě nádoba s vodou, která se na topení ohřívá, aby se voda rychleji odpařovala do vzduchu a doplnila ho tak na požadovanou hodnotu.

elektrikář

U nás doma jsme na topení dávali odvar z pomerančových a citronových slupek.