Katkaaa

Vnučka mé tety je moje co?

Nejlepší odpověď
klumprt

To je prakticky úplně cizí dítě.

🙂

Doplňuji:
Možná se takovému vztahu nějak říká, a dalo by se to vygooglit, ale jestli jo, tak je to stejně tak zastaralý a nepoužívaný výraz, že je to stejně k ničemu.

Další odpovědi
cochee

Možná by se dalo říct „neteř z druhého kolena.“ Kelte, pozor, chybka: ne dcera neteře nebo synovce, ale sestřenice nebo bratrance 🙂

Kelt

Je dcera tvé neteře nebo tvého synovce. Předpokládám, že má rodiče a ne jen babičku, byť je to tvoje teta.

arygnoc

v týchto vzdialenejších vzťahoch sa všeobecne používa „rodina“, „vzdialená rodina“, „neter z druhého kolena“, „praneter z druhého kolena“, v podstate je všetko z toho správne, i keď nie presné.
myslím, že ani neexistuje pomenovanie vzťahu detí bratancov/sesterníc ku mne.

pre presné definovanie vzťahu musíte použiť ono „vnučka mé tety“.

;-Q

Pepa25

Vzdálená příbuzná. Nejpraktičtější popis je typu „její babička je sestra mého táty“ nebo „její babička a můj táta jsou sourozenci“

alexandra

Je to vnučka tvé tety…jak píše arygnoc.

marci1

Jedná se o dceru sestřenice nebo bratrance ( viz odpověď „cochee“ ). 🙂