Vnímáte chuť kávy, tzn. kvalitu?

Pro jednou jsem změnil značku kávy a zakoupil v Lidlu kilové balení. Používám jen zrnkovou kávu a automat. kávovar. To, co jsem koupil, je hrůza a už při přípravě to nevonělo. Jistě hovoří cena, jelikož jinak používám kávu v úplně jiných cenových hladinách. Někdo říká, že je mu to jedno, co pije, hlavně že je to kafe. Co vy a vaše káva, máte rádi kvalitu, nebo cenu? Kávu z automatů vůbec nepiji, a i když je za dvacku, tak je bídná, přitom porce slušné kávy stojí v mém případě kolem 4 kaček.

Nejlepší odpověď
Drap

Káva je zvyková záležitost. Když změním značku, třeba i v podstatě lepší kvalitě, trvá vždy několik dní, než si zase zvyknu a chutná mi tak, jak předtím. Je to podobné jako třeba u cigaret. Kuřák si z jiné značky nikdy tak dobře nezakouří jako ze své značky. Po pár dnech si ale zvykne.

Další odpovědi
anonym

Mně je jedno, jakou kávu piju. Kupujeme vždy tu, která je v Penny (v blízkém městě jiný market není) v akci.
A pokud je to možné, tak piju kávu s malým panákem rumu (pro šťouraly…buď flašku dostanu za zabíjení nebo k narozeninám či ke svátku, popř. na návštěvě, kde mi nabídnou jakou kávu chci).
Z automatů také kávu nepiji, pro mě je drahá.

quentos

Ano, piju jednu z těch lepších, a když jsem se jednou nechal zlákat nízkou cenou, taky jsem litoval…

suaeda

Ano mám rád dobrou kávu. Většinou kupuji střední třídu, to co bylo dříve podle starých norem před 20 lety značeno jako A a B. Někdy dostanu chuť na něco kvalitnějšího. Párkrát jsem měl možnost ochutnat kávu originál zabalenou koupenou přímo na Kubě a dalších států střední Ameriky, které ji pěstují. Byl to znatelný rozdíl, protože stačí dát poloviční dávku kávy a má výbornou chuť a hlavně účinky.
Jinak ve většině našich kavárnách se objevuje čím dál tím více velký nešvar. Nabízejí drahou kávu (např. Segafredo), ale z toho nejhoršího šuvexu. V Itálii byla ta samá značka za 1 – 1,3 Euro a byl to sakramentský rozdíl. Takže v kavárnách nyní přecházím na čaj. Dostanu tam čaj v pytlíčku a vím, o co jde. Navíc je levnější.
O automatech ani nemluvě. To je lepší pít meltu s mlékem.

cynique

Nespojoval bych přímo chuť, kvalitu a cenu kávy. Myslím, že to jsou 3 samostatné a často zcela nesouvisející parametry.
Piji zásadně z pákovky, vždy čerstvě mletou na kónuse. V průměru něco přes 2 kg měsíčně = denne 5× doppio.
Cena kávy se v dnešní době odvíjí spíš od drzosti pražírny/prodejce. Malé pražírny s „kafe za tisíc“ nebývají „násobně“ lepší. Hledám obvykle jihoamerickou 100% arabicu – preferuji kvůli jemnější chuti. Přešel jsem přes hodně druhů dostupných na trhu a v podstatě se nic nevyrovná „Kolumbii za 14,50 Kčs za socíku“.
Mně osobně v poslední době celkem chutí kafe z Lidlu – ale ta méně pražená Crema v 500g balení. Nejsem žádný kávofašistický hipster, ale běžná „standardka“ pitná není. ☺

http://video.ak­tualne.cz/ego-night/prisel-buh-do-kavarny-v-karline-a-mel-blbej-den/r~d189d11­05bb211e5a80c0025900fe­a04/

Kepler

Rozeznám robustu a arabicu. Pak taky nedostatečně vypraženou kávu, která je nakyslá. Jinak moc velký fajnšmekr nejsem. Kupuju tradiční standart od Marily (která je na trhu už léta letoucí). V Kaufu ji mají občas v 50% slevě – kilo za 80 ,–. Naprosto mi vyhovuje.

zjentek

Vzhledem k celkovýmu sortimentu v oblasti kávy na českým trhu, český člověk tu možnost „vnímat“ vůbec nedostal.
Myslel jsem, že mi kvalitní kávu uvaří alespoň ve Starbucks, když se objevili v ČR, jenže pak se ukázalo, že Starbucks v ČR prodává naprosto rozdílnou kávu, než Starbucks v US- takže totéž, jako v případě KFC či Mc´D. A až přijde Burger King, TAKY TO NEBUDE BURGER KING!

redy

Přesně, dostala jsem od kámošky 1 kg kafe 80 Kč. Nic hnusnějšího jsem dlouho nepila. Ale znám lidi, kterým chutná.

Je to jako se vším, někomu chutná to, a jinýmu tamto.

Nechám tu kávu pro ni, když příjde – jí chutná:-)
Akorát jsem nenapsala to hlavní, když nevidím, jaký je to kafe, tak klíďo vypiju. Sice cejtím, že je něco jinak, ale neřeším 🙂

anonym

Určitě vnímám. Je propastný rozdíl mezi Standardem, Dadákem a Jihlavankou, kterou už piji od dob, co přišla na trh! Kávu z automatu nepiji, pouze tu velkou do kelímku s víčkem. Ta je ještě na úrovni mé chuti.
Co se týká ceny Jihlavanky, tak u ní je měsíc co měsíc sleva až 50% a proto toho využívám v plné míře.

MiKu

souhlasím s Keplerem, Marila je vcelku fajn, mě akorát nakrklo, že jsem jí koupila za 160 (a to prosím ještě 2 x, neb dva různé druhy) a za tři dny jí měli za těch 50% :( no jo, co se dá dělat. aut. kávovar nemám dlouho, asi půl roku, tak zatím zkouším, co mi nejlépe zachutná, Crema z Lidlu je jemná, nevýrazná ale neurazí, spešl kafe z Peru mi příliš nesedlo..

0mar

Snažím se kupovat vždy kvalitní kávu. Káva je pochutina a tak k ní přistupuji. Piji jí pro chuť, ne na žízeň a podobně. Připlatím si bez problému.
Nesnáším nějaký Standardy, Jihlavanky, Marily a jiné… to je hnus.
Dobrou zkušenost mám s Mamacoffe a podobnými prodejci čerstvě pražené kávy. Pokud potřebuji dobrou rychlou kávu s nákup v běžném řetězci, tak skočím do Tchiba a kupuji tu modrou řadu Premium (modrý slon).

Ficus

To co prodávají v lídlech jako kávu, se dá použít leda na ztvrdlý paty. Ale je to laciný, pro někoho je důležitější cena než chuť. Dovezl jsem si z Kostariky pár kilo kávy, a pak jsem ji porovnal z kávou z pražírna Majkafé.cz, no a nic už vozit nebudu. Za slušný peníz velice chutné druhy káv, nebudu už měnit.

Ondraf

Káva z automatu je pěkný fujtajbl. Raději zainvestuju do kvalitní kávy,pro mne arabika;)

JanieMar

Já teda když už kávu tak jedině něco kvalitnějšího i tak cena za jeden šálek pár korun. Vůbec nejduležitejší je pro mě aby byla čerstvá (max 14dní po upražení). O tom si v marketu můžu nechat jenom zdát proto zásadně vybírám v obchodech jako tento https://gaeta­no.cz/kategori­e/zrnkova-kava (jsem z pardubic ale tuším že ji i posílají).

Kepler

cynique, redy: s tou chutí je to přesně, jak píše Drap. Měl jsem méně šťastné období a kupoval levný Standard. Tak jsem si na tu chuť tak zvykl, že jinou už ani nechci. Možná, že je to i tím, že poněkud drsnější chuť robusty mám ve zvyku zabalit do plnotučného mléka, nebo smetany. Eště možná vyzkouším žitnou kávu s cikorkou, kdo ví? 🙂

redy

Kepler, babčina vždycky říká, nojo, už nic není jak bejvávalo.
Sice nevím jak to myslí, nebo co tím myslí.
Ale něco na tom asi bude, když to říká. 🙂

Kepler

Když tuhle větu řekne kdokoliv, vždycky má pravdu. No jo, za první republiky se i prdělo líp… http://jpeg.cz/i­mages/2016/07/­29/ZLyMh.jpg
Žádný urážlivý záměr v tom není.

redy

🙂