Vmínají zvířata bolest stejně jako lidé?

např. bolí mochu stejně jako člověka, když se jí utrhne noha?

Nejlepší odpověď
beer

Moucha ne jako člověk, její pocit je jiný, ale vnímá.
Vnímání bolesti u živočichů jiné než u člověka, záleží na stupni „vyspělosti“ organizmu.
Studium

Další odpovědi
Berušinka

Všichni živočichové vnímají bolest, ale rozdílným způsobem. Třeba takoví ti holí rypoši – ti prý vůbec bolest nevnímají.
Rypoš je něco jako krtek, akorát je to holé =)

01Ricco

Myslím, že u savců to bude téměř stejné, pouze s rozdílným prahem bolesti. Nižší živočichové to vzhledem k rozdílné konstrokci nervové soustavy budou mít trochu jinak, ale nějaké nepříjemné pocity budou také vnímat.

Ella

asi vnímají jinak, podle toho jaké – míň intenzivní nebo naopak citlivější. Zvířata vnímají určitě podobně jako lidé – pes, kočka, koně, jeleni atd.
Za to hmyz – mouchy atd mají nejspíš jiný práh bolesti, i když představte si jak by vás bolelo, kdyby vás nějaký pro vás obr zmáčknul mezi prsty a utrhl vám nohu nebo křídlo ;)

led

Bolesť vnímajú, akurát nekričia. Ale dokážu aj plakať, skúste sa pozrieť na psa v bolestiach, počúvajte ho, pozrite sa mu do očí…

Aluša

Jsem stoprocentně přesvědčená, že bolest vnímají úplně stejně. A jsou oproti nám, lidem, v nevýhodě, že nám o tom nemohou povědět!Ztotožňuji se s odpovědí nade mnou od „led“!

samicek333

Já si myslím, že asi ano, bolest vnímají určitě všichni obratlovci, kdyby ji nevnímali, asi vby se přemnožili. Některá zvířata mají akorát snížený prách bolesti, např. buldok.