Heřman

Vložené obrázky na internetu – Google.cz

Dobrý den. Chci se zeptat proč věčina obrázků na internetu jsou uložena va formátu PNG. Tento formát se mě právě nezamlouvá protože v některých počítačích to nejde otevřít. Děkuji za odpověď Heřman.
Doplňuji:
Jen chci vědět proč obrázky jsou uloženy v PNG a co to je za formát jiní formáty jako JPEG, BMP, GIF,… ty mě moc nezíjímají.

Nejlepší odpověď
MacChill

Není pravda, že většina obrázků je v PNG

Další odpovědi
arygnoc

statisticky se vůbec nedá vyjádřit, v jakém formátu jsou obrázky na netu nejčastěji (tipoval bych jpg a gif).
pokud vám počítač nedokáže otevřít png (co to neumí? prohlížeč? grafický editor? …), máte pravděpodobně software (nebo i hardware) tak z obdoby výstavby pyramid, protože formát png je BĚŽNĚ používaný grafický formát.
zkuste si doinstalovat pluginy, případně knihovny, grafický editor.

led

.png je grafický formát pre tlač obrázku
Požíva sa pre svoju nenáročnosť, nie je náročný na pamäť.
Ak použijete napríklad program Irfanview môžte ho otvoriť a aj upravovať.
http://www.ir­fanview.cz/