Pokročilý

Vlk na zadku. Co to je? Z čeho to je? A proč se tomu říká vlk?

Babička mi dycky říkala ať nesedím venku na schodech, že budu mít vlka. :-D Vysvětlí mi to někdo prosím? :-) Děkují! :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Stejně jako vás mě zajímal původ pojmenování. V Etymologickém slovníku od V. Machka je toto vysvětlení:

Vlk - název rozličných vředů, nežitů, opruzení atd, též chorob na rostlinách., již ve staročeštině. Ojediněle i vlkojed. podle nehtojed.

Vykládá se podobně jako rak (rakovina), že je to přenesení jména zvířete na vřed, "jenž žere maso, rozežírá se".

Dále se staré české slovo uvádí jako totožné s latinským vřed (ulcus), přiklání se k českému vlk. podle měmeckého Wolf - nežit , jehož překladem je latinské lupus = kožní tuberkulóza.

Samozřejmě dnes se pojem vlk v lidovém jazyce rozšířil i na pojmenování :opruzeniny., opruzení = kožní zánět vznikající hojným pocením na místech, kde se kůže o sebe tře.

--

Další odpovědi:

Zlatý

Je večer,manžel říká své ženě:"Teda to byl zase den,šéf mě honil jak nadmutou kozu.
A ke všemu jsem asi chytil vlka.Mohla bys ses na to mrknout?"
Žena muže prohlédne a řekne:" Teda jestli je to vlk,to nevím,ale tlamu to má hroznou".
=============
http://www.symbinatur.com/…

Stříbrný

Zlatý

Až se ti to stane, zcela určitě přijdeš na to , proč se tomu říká vlk.
Většinou je to povrchový bakteriální zánět kůže.

Vlk na zadku vzniká prochlazením této části těla a také při průjmu. Podle mě se tomu říká "vlk" pro, že to je tak nepříjemné a musí se neustále "odhánět" drbáním. Mně vždy pomůže po omytí vlažnou vodou poplácávat toto místo rukou skropenou vodou po holení se septonexem ( 378 od ALPA Velké Meziříčí). Poplácávat je nutné, jinak to hrozně pálí, ale 100% to pomůže do 5 minut. Tonda

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.