Avatar uživatele
Sarrow

Vliv počítače na zrak

Vždycky jsem byl přesvěčený o tom, že vysedávání u počítače ničí zrak, stejně jako např. čtení při špatném osvětlení…

Ale ať hledám jak hledám na internetu jsem nenašel jediný článek, který by to potvrzoval, naopak pouze vědecké články které to vyvrací…

Věda mě už samozřejmě mnohokrát přesvědčila, že jsou její tvrzení naprosto nedůvěrihodná, ať už se jedná o cokoliv.

Jaký je váš názor? I symbolem samotného nerda vždy byly brýle a spousta lidí by byla schopna tvrdit, že zrak jim zničil právě počítač…
Doplňuji:
*nedůvěryhodná :O
Takovou hrubku jsem neudělal, už ani nepamatuji. :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

mě vadí jasný monitor, který se dá
korigovat, proto se doporučuje mít
za PC malou lampičku i za Tv, ale
není prokázáno, že by to světlo přímo
ničilo zrak ..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Doposud nebylo spolehlivě nikým prokázáno, že by počítač přímo nějakým způsobem ničil zrak. Některé oční bvady se dokonce za pomoci počítače léčí. Stejně ale jako i u všeho jiného jistě platí zásada, že všeho moc škodí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Myslím, že v tomhle můžeme lékařům důvěřovat, když tvrdí, že počítač může oči unavit, ale ne poškodit. Pokud by to tvrdili výrobci počítačů, tak to by už byla jiná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Vždy jsem měl dobrý zrak až do té doby, než jsme v práci začali používat stolní počítače (myslím, že se jmenovaly Robotrony), které měly polský, monochromatický monitor. Když byl monitor zapnutý, tak jsem úplně cítil, jak z něj něco vyzařuje. Bylo to jako když jste se přiblížil ke staré televizi. Asi po třech letech používání těchto monitorů se mně zrak zhoršil na tolik, že jsem začal nosit brýle. Dnešní monitory jsou již bezpečné, nicméně poškozený zrak nevrátí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
A.d.a.m.

Monitor sam o sobě zrak neničí. Může oči unavovat a to může být příčinou některých potíží, ale krátkozrakost, ani dalekozrakost, monitor nejspíš nezpůsobí ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek