amigo

vlhkost v koupelně

V koupelně na stropě se mi už loupe omítka, chci ji oškrábat… Co potom? Stačí jen vymalovat(pri­malexem???) nebo použít jiné ošetření-penetrace ap? Bude primalex snášet vlhkost ze sprchy?

Nejlepší odpověď
Drap

Pořádně navlhčit, důkladně oškrábat a použít umyvatelný Primalex , je o něco odolnější proti vlhkosti. A hlavně to chce pravidelně větrat, aby se vlhkost odpařovala a dlouhodobě nepůsobila. V tomto případě je penetrace zbytečná.

Další odpovědi
Hlada

Otázkou je, jestli se omítka loupe kvůli vlhosti. Obecně koupelna v bytě se nepovažuje za prostor s vysokou vlhkostí. Měla by tedy stačit obyčejná malba. Jestli je ale vlhká, bude potřeba zajistit lepší větrání, zvlášť, jestli je dům zateplený nebo vyměněné okno.

tyna.ryglova

My jsme řešili podobný problém u mamky v bytě. Nakonec jsme zjistili, že je plesnivý i nábytek, tak jsem všechno vyhodili a udělali celkovou rekonstrukci koupelny. Místo vany jsme dali sprchový kout, který jsme koupili z https://www.levna-koupelna.cz/35-sprchove-dvere . Ten pro ní bude ve stáří mnohem lepší. V koupelně bude muset pořádně větrat a snad jí to tam už teď tolik plesnivět nebude.