annas

Vleče se jako hlemýžď. Je opravdu tento tvor nejpomalejším na světě? Nebo ho někdo jiný v „pomalosti“ předčí?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dokázali byste si tipnout, které ze známých zvířat je nejpomalejší? Určitě by spousta z Vás zkusila hlemýždě. Ten je v pomyslném žebříčku „antirychlíků“ a svými třemi metry za hodinu druhý. Na prvním místě se vyhřívá mořský koník, který je s 2,5 centimetry za minutu (1,5 metru za hodinu) jednoznačným vítězem.

http://www.sve­tovanej.cz/wp-content/upload­s/morsky-konik.jpg

Zdroj: http://www.sve­tovanej.cz/nej­pomalejsi-zvire/

Další odpovědi
hanulka11

Avšak nenechte se zmást, mořští koníci patří sice mezi nejpomalejší zvířata světa co se týče pohybu, ale také mezi nejrychlejší obratlovce, co se týče lovu
.

Mořští koníci dokáží chňapnout po kořisti během
5,5 milisekundy, což je řadí mezi nejrychlejší obratlovce na světě.

Šnek je pomalejší než želva

Na druhém místě se umístil šnek, který je také velmi oblíbený v přirovnávání k „rychlosti“u něk­terých lidí. Musíme ale uznat, že oproti mořskému koníku je šnek opravdu rychlý, dosahuje rychlosti až 3 metry za hodinu.

Lenochod je opravdu líný…

Dalším pomalým zvířetem je lenochod. Lenochodovi trvá přiblližně 1 a půl minuty, než udělá jeden krok, za hodinu se celkově posune kupředu přibližně o 120 metrů.

Lenochodi jsou úzce specializovaní k životu na stromech, že téměř úplně ztratili schopnost pohybovat se po zemi
, proto také ten
pomalý krok. Jejich veškerá činnost
se odehrává na stromech, kde se zavěšeni hlavou dolů živí listím, spí, páří se i vychovávají mláďata.

Želva se pohybuje třikrát rychleji než lenochod

Želva je umístila na 4. místě, co se týče rychlosti. Tento malý tvor se zajímavým krunýřem a malýma nožičkama bez problému předstihne lenochoda, protože se pohybuje třikrát rychleji než on

Zdroj: http://www.cho­vatelka.cz/svet-zvirat-clanek/nejpomalejsi-zvirata-na-svete-122/