Avatar uživatele
iwetax

Vlasy z koncentračního tábora

Právě jsem si přečetla článek na http://reinhar­d.mysteria.cz/re­derer.html kde se píše : „Když byly všechny ženy z transportu ostříhány, 4 vězni s košťaty smetli vlasy na jednu mnohobarevnou hromadu, vysokou tak do poloviny místnosti. Potom rukama nakládali vlasy do velkých jutových pytlů a přenášeli je do skladu.“

A mě by zajímalo na co ty vlasy skladovali? A pak se v článku píše, ze pytle s vlasy odvezli někam do Budapešti. Co asi s vlasy dělali?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, anonym, kokoťenko před 5072 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Četla jsem, že se vlasy používaly na plnění matrací, vyráběly se z nich textilií a přikrývky pro vězně. Velká část vlasů zůstávala i ve skladech koncentračních táborů.
Jen nevím, proč se vlasy vozily do Budapešti. Že by je tam některá tovární zpracovávala?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

zajeďte si do Osvětimi,tam jsou metráky vlasů.
Jinak se z vlasů dělala látka a kabáty a slamníky a deky na spaní,němci nenechali nic ladem,i z lidské kůže bylo mnoho výrobků a kosti mleli a dávali do salámů a dělali z nich silnice,doporučuji sehnat Bílou knihu,ale pozor nebudrš dlouho spát,v původním vydání jsou i recepty z lidského masa.....
prostě němci jsou důkladní
Doplňuji:
Ještě dodávám vyráběli se z nich věci po celé evropě,už i pro to,aby nejezdily prázdné vagony pro další „ZBOŽÍ“,německé dráhy potom vystavovaly Vermachtu penále.

Upravil/a: člověk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek