iwetax

Vlasy z koncentračního tábora

Právě jsem si přečetla článek na http://reinhar­d.mysteria.cz/re­derer.html kde se píše : „Když byly všechny ženy z transportu ostříhány, 4 vězni s košťaty smetli vlasy na jednu mnohobarevnou hromadu, vysokou tak do poloviny místnosti. Potom rukama nakládali vlasy do velkých jutových pytlů a přenášeli je do skladu.“

A mě by zajímalo na co ty vlasy skladovali? A pak se v článku píše, ze pytle s vlasy odvezli někam do Budapešti. Co asi s vlasy dělali?

Nejlepší odpověď
annas

Četla jsem, že se vlasy používaly na plnění matrací, vyráběly se z nich textilií a přikrývky pro vězně. Velká část vlasů zůstávala i ve skladech koncentračních táborů.
Jen nevím, proč se vlasy vozily do Budapešti. Že by je tam některá tovární zpracovávala?

Další odpovědi
člověk

zajeďte si do Osvětimi,tam jsou metráky vlasů.
Jinak se z vlasů dělala látka a kabáty a slamníky a deky na spaní,němci nenechali nic ladem,i z lidské kůže bylo mnoho výrobků a kosti mleli a dávali do salámů a dělali z nich silnice,doporučuji sehnat Bílou knihu,ale pozor nebudrš dlouho spát,v původním vydání jsou i recepty z lidského masa.....
prostě němci jsou důkladní
Doplňuji:
Ještě dodávám vyráběli se z nich věci po celé evropě,už i pro to,aby nejezdily prázdné vagony pro další „ZBOŽÍ“,německé dráhy potom vystavovaly Vermachtu penále.