Hanz Blažek

Vlastnosti a požadavky základní desky

Zdravím,
chci se zeptat co je požadavkem na zakoupení správné základní desky ?
A zlepší mi nová základní deska výkon počítače oproti staré má vůbec základní deska vůbec nějaký vliv na na „výkon“ počítače (např. ve hrách) ?

Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud jde o výkon, tak ten Vám zvýší zejména lepší procesor, více operační paměti, ale též grafická karta nebo pevný disk. Základní deska jako sama o sobě nemá velký vliv na výkon.
Když novou základní desku, tak abyste do ní koupil i nový procesor a případně nové operační paměti – koukat na desky, kde je typ DDR2 nebo ideálně nejnovější DDR3.