dudu

Vlastníte a používáte gramofon?

Dříve téměř každá domácnost byla vybavena gramofonem. Vlastníte a používáte ještě toto klasické zařízení? Kolik z Vás se prosím v poslední době posadilo pohodlně do křesla a díky tomuto zařízení si vyslechlo třeba varhanní koncert.

Nejlepší odpověď
annas

Měli jsme gramofon a velký počet desek. Často jsem poslouchali. Ale před několika lety jsem gramofon a desky prodali jednomu sběrateli.

Ale nedávno jsem slyšela v rádiu, že mnoho unikátních nahrávek se stále uchovvává jen na gramofonových deskách. Ale znova se začaly gramofony vyrábět – firma SEV v Litovli ve kvalitě v kvalitě hi-fi. Odběratelem je jedna rakouská firma.

Další odpovědi
Jahoda

Vlastím gramofon a mnoho desek po prababičce a pradědečkovi. Je sice nefunkční, ale protože se předává z generace na generaci, je mi líto ho prodat, či někomu věnovat.

Terryle

Mám ho dokonce i v pokoji. Ještě před nějakýma patnácti rokama jsem ho poslouchala často – objevila jsem ve starejch deskách perly jako Kubišovou nebo Seana Lennona (syn Johna, dodnes nechápu, kde to naši vzali :) . Ale pak se rozmohly MP3 a co jsem chtěla, jsem posháněla jinde, takže gramofon se odšoupl do nesvrchnější police a jen tam zabírá místo. Jen tak ho asi nevytáhnu – kvůli asi třem deskám, který jsem poslouchala… :o/
Ale je fakt, že ten zvuk je nádhernej, takovej sametovej. Kvalitou je to o něčem jiným, ale život není jen o vybírání kvality, ale o hledání schůdnejch cest… a gramec holt dneska fakt moc schůdná varianta není :o/
Doplňuji:

  • kecám, Julian Lennon to byl… ten starší

led

Ano, mám ešte ten kufríkový s kľukou. Je to fantastická vec, nakrútiť péro, kľudne si sadnúť, pustiť platňu, privreť oči a snívať…

bobánek

Měli jsme drevěný gramofon s rádiem takovou velkou krávu.Dali se na tom hrát jak malé tak velké desky.A měl jsem jich asi 150.

anonym

Ano mam staricky gramofon.

hanulka11

Měli jsme v koženkovém kufříku jistě si mnozí pamatují na víku byl reptoduktor , a stále zlobila jehla, protože jakmile někdo špatně složil šňůru -přimáčka ramínko a jehla byla zkřivená. Ale hráli jsme na něm spostu let. Desek máme keště kvanta-ale gramec zmizel …zřejmě při stěhování.

anonym

gramofon ? dnes už pouze na chatě a v této formě http://radiopri­jimace-radiobudiky.he­ureka.cz/road­star-hra-1500mp/ 🙂 Jako gramofon to pouze vypadá a připománá staré časy podobných (daleko rozměrnějších zařízení). Dnes už ale s pouhou imitací gramofonové jehly – místo ní je na místě optika schopná číst i CD média s MP3 soubory.

oskar

Ano mám a poslouchám z něho hudbu o Vánocích.