Avatar uživatele
dudu

Vlastníte a používáte gramofon?

Dříve téměř každá domácnost byla vybavena gramofonem. Vlastníte a používáte ještě toto klasické zařízení? Kolik z Vás se prosím v poslední době posadilo pohodlně do křesla a díky tomuto zařízení si vyslechlo třeba varhanní koncert.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, Jahoda, aramah, bobánek před 4846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Měli jsme gramofon a velký počet desek. Často jsem poslouchali. Ale před několika lety jsem gramofon a desky prodali jednomu sběrateli.

Ale nedávno jsem slyšela v rádiu, že mnoho unikátních nahrávek se stále uchovvává jen na gramofonových deskách. Ale znova se začaly gramofony vyrábět – firma SEV v Litovli ve kvalitě v kvalitě hi-fi. Odběratelem je jedna rakouská firma.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Vlastím gramofon a mnoho desek po prababičce a pradědečkovi. Je sice nefunkční, ale protože se předává z generace na generaci, je mi líto ho prodat, či někomu věnovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Mám ho dokonce i v pokoji. Ještě před nějakýma patnácti rokama jsem ho poslouchala často – objevila jsem ve starejch deskách perly jako Kubišovou nebo Seana Lennona (syn Johna, dodnes nechápu, kde to naši vzali :) . Ale pak se rozmohly MP3 a co jsem chtěla, jsem posháněla jinde, takže gramofon se odšoupl do nesvrchnější police a jen tam zabírá místo. Jen tak ho asi nevytáhnu – kvůli asi třem deskám, který jsem poslouchala… :o/
Ale je fakt, že ten zvuk je nádhernej, takovej sametovej. Kvalitou je to o něčem jiným, ale život není jen o vybírání kvality, ale o hledání schůdnejch cest… a gramec holt dneska fakt moc schůdná varianta není :o/
Doplňuji:

  • kecám, Julian Lennon to byl… ten starší

Upravil/a: Terryle

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, mám ešte ten kufríkový s kľukou. Je to fantastická vec, nakrútiť péro, kľudne si sadnúť, pustiť platňu, privreť oči a snívať…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bobánek

Měli jsme drevěný gramofon s rádiem takovou velkou krávu.Dali se na tom hrát jak malé tak velké desky.A měl jsem jich asi 150.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano mam staricky gramofon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Měli jsme v koženkovém kufříku jistě si mnozí pamatují na víku byl reptoduktor , a stále zlobila jehla, protože jakmile někdo špatně složil šňůru -přimáčka ramínko a jehla byla zkřivená. Ale hráli jsme na něm spostu let. Desek máme keště kvanta-ale gramec zmizel …zřejmě při stěhování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

gramofon ? dnes už pouze na chatě a v této formě http://radiopri­jimace-radiobudiky.he­ureka.cz/road­star-hra-1500mp/ 🙂 Jako gramofon to pouze vypadá a připománá staré časy podobných (daleko rozměrnějších zařízení). Dnes už ale s pouhou imitací gramofonové jehly – místo ní je na místě optika schopná číst i CD média s MP3 soubory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ano mám a poslouchám z něho hudbu o Vánocích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek