zuzik18

Vlastníme v rodině jedno auto. Chceme si pořídit ještě jedno.Kolik bude stát povinné ručení?

Doplňuji:
takze povinné ruceni na Felicia 1.2. U které pojištovny je nejlevnejsi povinné ruceni?

Odpovědi
Drap

Záleží u které pojišťovny ho uzavřete a o jaké auto se jedná. Počet aut na cenu povinného ručení nemá vliv, pokud není uzavíráno hromadně pro více aut. V takovém případě může být poskytnuta sleva.

Nerevarin

To závisí na vícero faktorech:
http://www.nej­levnejsipovine­ruceni.cz/na-cem-zavisi-cena

mosoj

Nejlevnější povinné ručení dostaneš u Hasičské vzájemné pojišťovny , když ho uzavřeš přes E pojištění. Právě jsem uzavíral a ušetřil jsem proti ČP 1700 Kč/rok.

cukrar

kupte si Idnes (dnešní 5.11.2013), tam se o výběru pojištoven dozvíte více.
osobně doporučuji, oskenovat techničák, obeslat ho 12 pojištovnám s nabídkou pojištění. Je to práce na 10 minut. Pak použijete několi srovnávačů, práce tak na 30 minut. Pak vše vyhodnotíte, a zkusíte ještě smlouvat..

Po čase zjistíte, že lze ušetřit mnoho storkorun.
Není nejlevnější pojištovna, páč ostatní by to již dávno zabalily..
Hledejte v Idnes

anonym

Když si sjednáte pojištění u stejné pojišťovny, tak můžete získat slevu na „souběh pojištění“ (bývá ve výši 5%). U dalšího auta však nebudete moci odečíst si bonus za bezeškodní průběh pojištění. No a potom už záleží jenom na tom, kterou pojišťovnu si vyberete a jaký typ vozidla budete pojišťovat. Máte-li alespoň nějakou představu, tak kalkulačky na povinné ručení jsou volně dostupné na internetu.
Doplňuji:
Svého času bylo nejlevnější pojištění u ČPP, ale problémy byly pokaždé s likvidací škod. Ve svém důsledku potom vyšlo lépe pojištění u České pojišťovny. Zkus si prověřit pojištění u ČSOB Pojišťovny. Tam se dalo dosáhnout snížení za souběh pojištění (při jakékoliv jiné pojistce uzavřené u této pojišťovny), za stáří vozidla, účast na zdravotním pojištění vybraných ZP atd. Celkem se dalo v optimálním případě dosáhnout slev ve výši 30% a dále se od pojistného odečítal ještě bonus. Krytí pojistných rizik bylo velmi seriozní a doba likvidace pojistné události byla zpravidla do 30 dnů, kdy se dalo v naléhavém případě ještě vyjednat proplacerní zálohy.
Projděte si ty kalkulačky na netu. Ty vám nejlépe poradí, jaké částky za pojištění můžete dosáhnout. To další už záleží na serioznosti pojišťovny.

Reezo

povinné ručení se vypočítává podle výše dosažených bonusů a podle obsahu motoru druhého vozidla… Já osobně mám 50% bonus a za octavii II 1.9TDI platím cca 3000 ročně. Jakákoliv nehoda zhoršuje škodní průběh. Cena je ale různá a záleží také na pojišťovákovi, co vám nabýdne za pojištění. Pokud se jedná o 2 vozidla tak si nemyslím, že by platila množstevní sleva.

koleckoh

urcite to srovnej na nete. v srovnavacich mas spoustu nabidek, pripadne ti to i vysvetli. pr. www.inpojisteni.cz